Amazon, yaklaşmakta olan blockchain kolunu güçlendirmek için bir dizi Non-fungible Token şirketi satın aldı.

Amazon veya Apple Bitcoin Satın Alacak Mı? NFT

Amazon, yaklaşmakta olan blockchain kolunu güçlendirmek için bir dizi Non-fungible Token şirketi satın aldı. Amazon, bir NFT pazarı açacak ve kullanıcıları için bir dizi kripto oyunu başlatacak.

Raporlara göre Amazon.com Inc., 2023'ün ikinci çeyreği için, kullanıcıların oyunlara katılarak token kazanmasını sağlayacak, misli olmayan bir token programı hazırlıyor.

Bu rapor, Amazon'un NFT kolunun yapı taşlarını oluşturmak için kripto alanındaki NFT şirketlerini satın aldığına dair bir medya şirketi olan Blockworks tarafından yürütülen kaynaklardan yapılan röportajlarla daha da doğrulandı.

Blockworks'ün kaynakları, bu satın almaların Layer-1 Blockchain'leri, dijital varlık borsalarını ve 9 blockchain tabanlı oyun girişimlerini ve geliştiricileri içerdiğini iddia ediyor. Amazon'un blok zinciri destekli oyunlar ve NFT ile ilgili uygulamalar etrafında dönen cazip sözleriyle.

Amazon'un kripto endüstrisi için bir hamle yaptığına dair bu bildirilen spekülasyon, önemli olduğunu kanıtlayacak ve blok zinciri tabanlı oyun endüstrisi aracılığıyla olumlu bir dalga gönderecek.

Blockchain tabanlı oyun endüstrisi, kripto ekosistemindeki dolandırıcılık ve destanların bir sonucu olarak büyük bir düşüş yaşadı. Son FTX destanı da yardımcı olmuyor. 2022'deki kripto oyuncu sayısı 2021'deki yüksek seviyelerinden düştü. 2021'in başında "patlayan" bir pazar olarak anılan NFT satışları, 2022 yılının Aralık ayında yüzde 80 düştü.

Yukarıdaki veriler bazıları için endişe kaynağı olabilir. Ancak Amazon bu bilgiyle ilgilenmiyor. Bu projelerin çoğu, muazzam talebin bir sonucu olarak Amazon Web Services'ın (AWS) sağladığı depolama miktarını artırmak zorunda kaldığında, kripto para birimi oyun endüstrisinin zirvesine tanık oldu.

Çok sayıda rapora göre Amazon, yeni NFT platformunu yan kuruluşlar yerine doğrudan yönetecek. Bu, sektörün en büyüğü haline gelmesi durumunda NFT platformu üzerinde mutlak kontrolü sürdürmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Olası seçenekler arasında yeni bir bağımsız hizmet başlatmak veya onu Prime Gaming veya Uygulama mağazası gibi mevcut Amazon hizmetleriyle entegre etmek yer alır.

Amazon'un Twitch'e sahip olduğu göz önüne alındığında, şu anda kara kara düşünen Amazon NFT platformunun başkalarıyla birlikte olup olmadığı belli değil. OpenSea ve Rareable gibileri şu anda daha büyük platformlar ve AmazonNFT için potansiyel rakipler.

Amazon, Kollarını Farklı NFT Ortaklıklarıyla Genişletiyor

Amazon, NFT'lerde yeni olabilir, ancak blockchain teknolojisinde yeni değil. Bir blockchain girişimi olan Ava Labs Inc., 11 Ocak'ta Amazon Web Services ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık, işletmeler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından blok zincirinin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak.

İş birliğinin bir parçası olarak AWS, Avalanche'ın merkezi olmayan uygulama ekosistemini ve Avalanche altyapısını destekleyecek. Ayrıca, Avalanche düğümlerinin operatörlerinin, FedRAMP ile uyumlu kullanım durumları için AWS GovCloud'u kullanmasına olanak tanır.

Amazon, hizmetleri için kripto para ödemelerini kabul etmeyi reddeden büyük şirketler arasında yer aldı. Bununla birlikte, bu spekülasyonlar, perakende devleri tarafından kripto dünyasına yavaş ama kademeli bir açılıma işaret ediyor. Bu açılımın ne kadar süreceği bilinmiyor, ancak kripto dostu bir Amazon şirketinin yakın gelecekte filizleneceğini söylemek hiç de abartılı değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ