Amazon'un son zamanlarda Bitcoin ile ödeme kabul edip etmeyeceği tartışıladursun, sizlere Amazon web sitesi üzerinden Bitcoin (BTC) ile nasıl alışveriş yapabileceğinizi anlatan mini bir makale hazırladık. Üstelik bunun için yapmanız gereken pek harici bir şey yok.

Amazon'dan şuan direk olarak Bitcoin ile bir alışveriş seçeneği sunulmuyor. Yani en azından şimdilik diyelim. Ancak bunu tamamen Bitcoin ile yapmanın çok kolay bir yolu var. Bu yol da BitPay tarafından bizlere sağlanıyor. BitPay'i çoğunuz duymuşsunuzdur. Özellikle bir yerlere BTC ile ödeme yaparken karşınıza çıkmıştır. Şuan çoğu e-ticaret sitesinin de kullandığı servisin sağlayıcısı BitPay'dir.

BitPay'de aynı zamanda son derece hoş tasarıma sahip ve kullanışlı bir Bitcoin cüzdanı da edinebilirsiniz. Bizlere göre, sanki Blockchain'in bir tık ötesinde gibi gözüküyor. Çünkü Blockchain'de yavaş çalışma ve cüzdana erişim sorunlarını sıkça yaşıyoruz. Bu yüzden özellikle hız ve kullanım konusunda tavsiyeyi hakediyor. Biz asıl konumuza gelelim ve Amazon'da Bitcoin'lerinizi nasıl harcayabileceğinize değinelim.

BitPay'den Amazon'a geçiş

Öncelikle BitPay tarafında bir Bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekecek. Dilerseniz bu cüzdanı da yeni ve sürekli cüzdanınız olarak kullanabilirsiniz, dediğimiz gibi son derece kullanışlı. Mobil uygulamaları da olduğu için bu platformu da tercih edebilirsiniz. BitPay'den Bitcoin cüzdanımızı oluşturalım ve içerisine ne kadarlık bir harcama yapmak istiyorsanız, o kadar Bitcoin'i bu yeni adresimize gönderelim.

BitPay'de mobil cüzdanlar dahil tüm cüzdanlarda "Amazon Gift Card" alım seçeneği mevcut. Bunu da tabi ki, Bitcoin ile yapıyoruz. Zaten cüzdanımıza Bitcoin'i transfer ettiğimizi de düşünürsek, aslında yapılacak başka bir adım kalmadı desek yeridir.

Uygulama üzerinden "Buy Amazon Gift Card" seçeneği ile ne kadarlık bir alım yapmak istediğinizi belirtin ve onaylarak Gift Card'ınızı alın. Size anında alım yaptığınız miktar kadar Amazon Gift Card kodunu gösterecektir. Bunu da Amazon'dan girerek, kolayca Bitcoin'lerimizi USD'ye (Amazon Gift Card) çevirmiş oluyoruz.

Burada değinmek istediğimiz asıl konu ise, tüm bunların güvenilir bir servis olan BitPay tarafından sunulması ve herhangi bir onaya ihtiyaç duymadan size Amazon Gift Card kodunu vermesidir. Zaten mevcut bakiyelerimiz BitPay'de olduğu için, bu mantıklı bir durum.

Olayı özetleyelim. BitPay'den cüzdan edindiniz. Bu cüzdanı Blockhain'e tercih edip ömrünüzün geri kalanında da kullanabilirsiniz. BitPay'e harcamak istediğimiz tutarı transfer ettik. Daha sonra ise ne kadarlık bir Gift Card oluşturmak istediğimizi USD cinsinden girerek, Amazon.com sitesinde kullanabileceğimiz bir Gift Card elde ettik. Bu işlemlerin tamamı 1 dakikadan daha az sürede tamamlanıyor. (Ancak BitPay'e gönderdiğiniz BTC transferi için beklemeniz gerekebilir).

Başka alternatifler de var

Aslında bu yeni bir olay değil. Piyasada sadece bu işi yapan pek çok web sitesi var. Ancak bu konularda da dolandırıcılık faaliyetleri arttığı için, bu tür işlemleri genellikle güvenilir web siteleri üzerinden veya BitPay üzerinden gerçekleştirmenizde fayda var. Çünkü bu web sitelerine BTC'nizi kaptırmak istemezsiniz. Ayrıca burada da bir bekleme süresi sizi bekliyor olacak. Bitcoin'leriniz karşıya gitmesini beklemeniz, bir yandan da siteye olan inancınız. :)

Ayrıca BitPay'i BTC cüzdanı olarak kullanmaya karar verdiyseniz, her an cüzdanınızda bakiye bulunduğu takdirde Amazon için Gift Card alabilirsiniz ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Umarız Blockchain için de böyle güzel şeyler görebiliriz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ