Amazon

Kulağa oldukça komik ve can sıkıcı gelen bir durum olduğu kesin. Arkadaşın biri, Amazon'dan 5 bin dolar karşılığı sipariş verdiği Antminer S9 madencilik makinesinin eline ulaşmasını beklerken, sadece bir animasyon filminin DVD'sini teslim edildi.

Basında çıkan haberlere göre; Birleşik Krallık'ta ikamet eden Ichim Bogdan Cezar adlı talihsiz kişinin 5 bin dolar karşılığında satın aldığı Antminer S9 yerine, 2017 yılında sinemalara giren "Patron Bebek (The Boss Baby)" nin bir DVD kopyası teslim edildi. 

Cezar, Amazon'dan, satıcıya kadar pek çok kanala başvurmuş ve Amazon'dan geri ödeme almayı başarmış. Madencilik için yatırım yapılan ödeme için hem stresli hem de can sıkıcı bir durum olduğu aşikar. Cezar, "Geri ödemenin en nihayetinde yapılması harika, ama bu kadar büyük miktarlar söz konusu olduğu zaman, bu kadar uzun sürmemeliydi" diye bir açıklamada bulundu. Siparişi geçtiğimiz sene veren Cezar, Amazon'un bu kadar bekletmesi konusundaki tavrı doğru gözüküyor. Kendinizi Cezar'ın yerine koyarsanız, 5 bin dolar karşılığı sadece bir adet DVD kopyası almanız ortalıkta ne kadar çok dolandırıcının olduğunu gözler önüne seriyor.

Amazon, Cezar ve Cezar gibi dolandırıcılık olaylarına maruz kalan bir kaç müşterisine Ocak ayının sonlarına doğru ödemenin tamamını geri iade etti.

Kriptom olarak, bizler satın almak istediğiniz madencilik cihazları için üreticinin sitesi haricinde başka bir siteden alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz. Özellikle, Amazon ve AliExpress gibi yerlerde bu kadar çok dolandırıcının olmaması bir mucizeydi zaten. Üreticinin fiyatlarının daha altında satan yerlerden kesinlikle uzak durun.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ