Alışveriş devi Amazon tarafından geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında, şirketin drone biriminden bir mühendis ekibinin, sahada çalışan işçilere yönelik yüz siperlikleri üretebilmek için 3D baskı gönüllüsü ile çalıştığı belirtildi.

Amazondan Saha Çalışanları İçin Yeni Hamle

Alışveriş devi Amazon tarafından geçtiğimiz Perşembe günü yayınlanan bir blog yazısında, şirketin drone biriminden bir mühendis ekibinin, sahada çalışan işçilere yönelik yeniden kullanılabilir yüz siperlikleri üretebilmek için bir grup 3D baskı gönüllüsü ile çalıştığı belirtildi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Amazon yöneticilerinden Brad Porter, yüz siperliklerinin satışının ilk etapta sahada aktif olarak çalışan işçiler ile sınırlı olacağını ve siperlikleri piyasa fiyatının çok altında bir fiyata satmayı planladıklarını ifade etti. Porter, üretimlerin ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından onaylandığını ve çok yakında satışa başlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Amazon, proje doğrultusunda herkesin kendi siperliğini yapabilmesi için bir açık kaynak tasarım paketi de üretti. Şirket, sahadaki Amazon çalışanlarına yüz siperliği verilip verilmeyeceği yönündeki basın sorularını ise yanıtsız bıraktı. Geçtiğimiz haftalarda Amazon depolarında çalışan çok sayıda işçi, şirketlerinin kendilerini salgından korumak için yeterli ekipman desteği sağlamadığından şikayet etmişti.

Edinilen bilgilere göre proje üzerinde çalışan ekiplerden Amazon Prime Air’ın mekanik tasarım ve donanım takımları, sağlık çalışanlarından aldıkları geri bildirimlerle oldukça konforlu ve kolay kullanılabilir siperlikler tasarladı. Bu doğrultuda tasarımların, saç ve giysilere takılmaması için keskin olmayan köşelere ve kullanıcının alnındaki baskıyı azaltan bir kafa bandına sahip olduğu belirtiliyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ