Amazon

Amazon'un Ekim ayından itibaren bitcoin ödeme şeklini de kullanacağı haberleri dolaşıyor. Söylentiler squawker.org raporundan sonra yayılmaya başladı. Bazı surveyler şirketin maddi açıdan bunu yapmak istediğini yazsalar da, resmi bir açıklama bulunmamaktadır.

Squawker.org, yatırımcı James Altucher'in ismini makalelerde referans olarak kullanıyor. Kaynaklara dayanarak, Altucher'in tecrübeli bir yatırımcı olduğunu ve önceden bilgi elde edebileceğini söylüyorlar. “..Altucher yirmiden çok şirket kurmuş, 11 kitap yazmış ve birçok büyük yayınlarda katkıda bulunmuştur. O yatırım fonu yöneticisi ve girişimci kapitalistten aktivist blogere dönüştü ve Amazon bilgilerinin kaynağı olarak mail listesi sundu."

Overstock'un CEO'su Patrick Byrne: "Amazon Bitcoine olan negatif tepkilerin aksine, daha olumlu bakmaktadır”, dedi.

Akını takip etme
Bu bir akın gibidir. Önce uzmanlar tarafından tavsiye edilir, haberi yayılır, birkaç büyük şirket tarafından kabul edilir… Dehasında güven kazandığından diğer şirketler de bu akını takip ederler. Örneğin, PayPal bitcoin ödeme sistemini kullanır ve ardından Google Store da geler.

Bu yaz kullanıcılar Amazon'un CEO'su Jeff Bezos'a kripto para ödeme şeklini kabul etmesi için talepte bulunmuşlar. Aynı durum 26 Ekim'de baş tutacak sıradaki kazanç konferası çağrısında yaşanabilir.

Belki de bu sadece söylentidir, ama ilerleyen zamanlarda dijital paranın bir ödeme şekli olduğunu genel olarak kabul etmek zorunda kalacaklar.

Kaynak;
https://cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ