AMD, Better Cryptocurrency Mining için Beta Grafik Sürücüsünü Bültenleştirdi

AMD'nin Radeon ekran kartları için yeni beta sürücüsü, kripto madenciliği donanımlarının performansını artıracak.

   Bir kaç gün önce, AMD yayımlanan sürücü “Blockchain Compute için Radeon Yazılım Crimson yeniden yaşamak Sürümü Beta”. Teknoloji devi web sitesinde yayınlanan notlara göre, yazılım "Blockchain Compute Workloads" için performansı optimize ediyor ve böylece madencilik için bir GPU kullanan kriptokrasi madenciliği kulelerinin verimliliğini artırıyor (örn., Ethereum madencilik tesisi).

Şu anda, grafik sürücüsü AMD'nin resmi web sitesinden indirilebilir. Beta yazılımı, AMD Radeon HD 7700'den masaüstü GPU'larını destekler ve 64-bit Windows 7 (Service Pack 1 veya üstü gerekir) ve 64-bit Windows 10 sistemlerine yüklenebilir. AMD, grafik sürücünün kullanıcıların oyun performansını artırmaya yönelik olmadığını açıkladı. Şirket, bu bir beta yazılım olduğundan "yeni güncellemeler, yükseltmeler veya hata düzeltmeleri ile desteklenmeyecek" diye ekledi.

AMD'nin yeni beta sürücüsü, DAG (yönlendirilmiş asiklik grafiği) boyutuyla ilgili bir sorunu çözmek için tasarlandı. Ethereum blok zincirindeki blokların sayısı arttıkça (bir blok oluşturmak için kabaca 14 saniye alır), Ethereum'un çağısı da (100 saatlik bir pencere) olur. Her çağ veya 30.000 blok için bir DAG üretilir. DAG boyutu büyüdükçe, Ethereum madenciliği için bellek gereksinimleri artar. İş yükünün bellek alanı arttıkça, belirli bir sürede grafik kartının belleğinden taşacak ve ana sistem belleğinde saklanacaktır. Ana sistem belleği, GPU'nun VRAM'ına erişmekten çok daha yavaş. Hafızaya erişmek için bir madencilik teçhizatı yavaşlarsa, madencilerin hashratıyla ilgili performans cezalarına neden olur.

AMD'nin yeni beta sürücüsü DAG sorununu düzeltmiş görünüyor. TechPowerUp'a göre , beta yazılımı ile farklı DAG boyutlarını madenciliği arasında yalnızca minimal bir fark var. Eski sürücü ile karşılaştırıldığında AMD Radeon RX Vega 64 8GB (1546 MHz / 945 MHz), hashrate madenciliği DAG 199'da yüzde 81'lik bir artış yaşadı.

Reddit topluluğu ayrıca, AMD'nin yeni güncellemesinin GPU'ları için daha büyük havai sonuçlarla sonuçlandığını doğruladı.

"Benim RX Vega 31'den 37Mh / s maden işletmesi ETH'ye gitti. Çok güzel gelişme "

AMD'nin beta sürücüsü Ethereum madencilik kulelerinin performansını bir süre daha artıracak. Bununla birlikte, Ethereum iş kanıtından bahis belgesine dönüşürse, 1 Kasım'da beklenen bu modele doğru ilk adımla GPU'lar zamanla daha az ihtiyaç duyulacaktır. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ