Advanced Micro Devices (AMD) ve ConsenSys, Ethereum altyapısına odaklanmış bir veri merkezleri ağı oluşturulmasına odaklanan yeni bir ortak girişim başlattı.

AMD, ConsenSys Ortaklaşa Yeni Ethereum Altyapı Girişimini Kurdu

Advanced Micro Devices (AMD) ve ConsenSys, Ethereum altyapısına odaklanmış bir veri merkezleri ağı oluşturulmasına odaklanan yeni bir ortak girişim başlattı.

Perşembe günü, girişim AMD, ConsenSys ve “Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki birkaç aile ofisi” nden dönüştürülebilir 20,5 milyon dolarlık ilk kapanış haberiyle birlikte açıklandı.

Şubat ayının sonlarında yayınlanan verilere göre AMD, 2019'un ilk çeyreğinde yüzde 31 pazar payına sahip olduğunu bildiren dünyanın en büyük ekran kartı tedarikçilerinden (GPU) biridir.

Haberler AMD'nin kripto ve blockchain ekosistemindeki bugüne kadarki en önemli hamlesini temsil ediyor. Ürünleri uzun zamandır Ethereum ve diğer kripto para ağlarındaki madenciler tarafından kullanılıyor ve AMD, donanımını kullanan madencilik platformları için özel bir Web portalına ev sahipliği yapıyor. AMD aynı zamanda oyun için blockchain uygulamalarına odaklanan bir kuruluş olan Blockchain Gaming Alliance'ın bir üyesidir.

W3BCLOUD, yaptığı açıklamada, “bu ilk finansman turu ile W3BCLOUD'un ilk Ethereum blockchain veri merkezlerini hızlandıracak ve işletecek. W3BCLOUD, daha fazla kaynak sağlandıkça dünya genelinde merkezi olmayan veri merkezleri ağını genişletecek. ”

ConsenSys'in kurucusu ve W3BCLOUD'un kurucu ortağı Joe Lubin, “Blockchain ağlarının hesaplama gücünün AMD'nin en ileri teknolojisiyle güçlendirilmesi, dünya çapında ortaya çıkan merkezi olmayan sistemlerin ölçeklendirilebilir olarak benimsenmesinde büyük fayda sağlayacaktır. Donanım ve yazılım kombinasyonu yeni bir altyapı katmanını güçlendirecek ve blockchain teknolojilerinin hızlandırılmış bir çoğalmasını sağlayacak” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ