ABD Adalet Bakanlığı, şu anda feshedilmiş olan Silk Road dark web pazarına bağlı binlerce Bitcoin’i ele geçirdi.

Amerika 1 Milyar Dolarlık Silk Road Bitcoin

ABD Adalet Bakanlığı, şu anda feshedilmiş olan Silk Road dark web pazarına bağlı binlerce Bitcoin’i ele geçirdi.

Adalet Bakanlığı yaptığı açıklamada, "el koyma, Adalet Bakanlığı tarihindeki en büyük kripto para ele geçirmeyi temsil ediyor" dedi. Haber ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi.

Açıklamaya göre, araştırmacılar Silk Road tarafından gerçekleştirilen ve daha önce tespit edilmemiş 54 bitcoin işlemini tanımlamak için yazılım araçlarını kullandılar. Bunların tümü, yasadışı faaliyetin getirisi olan ve Silk Road'dan 2012 ve 2013 yıllarında çalınan Bitcoin'i temsil ediyor gibi görünüyor. Chainalysis'in soruşturmayardımcı olduğu belirtiliyor

Adalet Bakanlığı'na göre:

"Şikayet, bu fonların bir bitcoin adresine izlendiğini iddia ediyor. Bu bitcoin adresinin Amerika Birleşik Devletleri Başsavcılığı ve IRS CI ajanları tarafından daha fazla araştırılması, fonların Birey X'e bağlı olduğunu ortaya çıkardı. Hack'le ilgili bu soruşturmaya göre, kolluk kuvvetleri 3 Kasım 2020'de birkaç bin Bitcoin ele geçirdi. 4 Kasım 2020'de ele geçirilen Bitcoin'in değeri 1 milyar doları aştı. "

Aşağıdaki mahkeme belgelerine göre, Silk Road kurucusu Ross Ulbricht "Bireysel X'in çevrimiçi kimliğinin farkına vardı ve Bireysel X'i kripto para biriminin Ulbricht'e iade edilmesi için tehdit etti. Birey X, kripto para birimini iade etmedi, ancak sakladı ve harcamadı. "

Mahkeme belgesinde, hükümetin X Bireyinin kimliğini bildiği belirtiliyor. "3 Kasım 2020'de, Birey X, Kaliforniya Kuzey Bölgesi, ABD Başsavcılık Bürosu ile Hak Kaybı ve Mülkiyet Hakkı Anlaşması imzaladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ