Brezilya menkul kıymetler düzenleyicisi Ether ETF'yi onayladı.Brezilya'nın B3 borsasında işlem görecek olan fon, Winklevoss ikizlerinin Amerika Birleşik Devletleri merkezli Gemini tarafından sağlanan saklama hizmetlerini kullanıyor.

Amerika Bekleyedursun Bir Ülke Daha Kripto ETF’yi Onayladı

Brezilya menkul kıymetler düzenleyicisi Ether ETF'yi onayladı.Brezilya'nın B3 borsasında işlem görecek olan fon, Winklevoss ikizlerinin Amerika Birleşik Devletleri merkezli Gemini tarafından sağlanan saklama hizmetlerini kullanıyor.

Brezilya menkul kıymetler düzenleyicisi Ether ETF’yi onayladı

Brezilya'nın menkul kıymetler düzenleyicisi Comissão de Valores Mobiliários (CVM), QR Asset Management holding şirketi QR Capital tarafından yapılan duyuruya göre, bir Ether (ETH) borsa yatırım fonunu (ETF) onayladı.

QETH11 kodu altında işlem gören fon, bölgesel bir borsa olarak faaliyet gösteren ve dünya çapındaki müşterilere hizmet veren Brezilya'nın oldukça itibarlı B3 borsasında işlem görecek. QETH11, CME Group tarafından kullanılanla aynı Ether endeksini kullanacak ve Winklevoss ikizlerinin Gemini tarafından sağlanan kurumsal saklama hizmetlerini kullanacak.

Fonun ihraççısı, duyurusunda ürünü “herhangi bir yatırımcının borsa, cüzdan veya özel anahtarlardaki kayıtlar hakkında endişelenmeden tercih ettikleri aracılık yoluyla Ethereum'a doğrudan yönelmeleri için basit, güvenli ve düzenlenmiş bir seçenek” olarak sunuyor. QR Asset Management, ürün için fiziksel ETH satın alır ve QETH11 yatırımcıları için yüksek düzeyde şeffaflık ve güvenlik sağlamayı taahhüt eder.

CVM'nin yeşil ışığıyla ilgili haberler, bu Mart ayında, biri %100 Bitcoin ve diğeri Bitcoin'e (BTC) ek olarak beş kripto para biriminden oluşan daha önceki iki kripto para birimi ETF onayının hemen ardından geldi. Her ikisi de B3'te işlem görüyor ve yalnızca Bitcoin ürünü benzer şekilde QR Asset Management tarafından yönetiliyor. Haziran ayı sonlarında QBTC11 kodu altında işlem görmeye başladı.

Bir ay önce, Şubat ayında, Kanada'nın Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, dünyanın ilk fiziksel olarak yerleşik Bitcoin ETF'si için yeşil ışık yaktı. Başka yerlerde, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde, menkul kıymet düzenleyicileri, tutarlı talebe rağmen kripto ETF onaylarını hala erteliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ