NFT’ler konusunda Amerika Birleşik Devletlerinden önemli bir uyarı geldi.

NFT’ler konusunda Amerika Birleşik Devletlerinden önemli bir uyarı geldi. ABD Hazine Bakanlığı, NFT’ler gibi giderek gelişen dijital sanat piyasanın içerisinde önemli ve yeni riskler barındırabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yüksek değere sahip dijital sanat piyasasında kara paranın aklanmasına ilişkin olarak bazı kanıtların bulunduğu vurgulandı. Diğer taraftan terörün finansmanına ilişkin ise risklerin sınırlı olduğu kaydedildi.

Değiştirilemez token anlamına gelen NFT, benzersiz dijital ögelerin sahipliğinin satın alınmasına veya satılmasına olanak sağlıyor. Diğer taraftan blok zincirinin kullanılması ile de bu eserlere kimin sahip olduğunun takip edilmesi kolaylaşıyor.

NFT’ler 2021 yılının yıldızıydı. Popülerliğin 2022 yılında da devam etmesi bekleniyor. Uzmanlar bu sene de NFT alanında farklı rekorların kırılabileceğini ifade ediyor.

NFT piyasasında ki gelişimin kripto para birimlerinin fiyatlarındaki seyre bağlı olabileceğini ifade eden uzmanlar, dünyadaki risklerin azalışının da bu alana önemli katkılar sağlayabileceğini vurguluyorlar.

Amerika’nın NFT’lerle risklere dikkat çekmesi önemli bir ayrıntı gibi duruyor. Ancak benzer risklerin daha önce kripto para birimleri çerçevesinde de yapıldığı unutulmamalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ