Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan kripto varlık kararnamesi son haftanın gündemden düşmeyen konuları arasında yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan kripto varlık kararnamesi son haftanın gündemden düşmeyen konuları arasında yer alıyor. Kararname imzalandıktan sonra kripto para birimlerinde meydana gelen yükseliş ise dikkat çekici.

Kimi uzmanlar kararname ile ilgili olarak Amerikan yönetiminin bir dijital dolar çıkarma girişimine yönelik olarak adım attığını belirtiyorlar. Bu konuda stratejist David Woo, ABD Hazine Bakanlığı’nın Bitcoin’i dışlamaya meyilli olduğuna dikkat çekiyor.

Woo’nun açıklamaları bununla da sınırlı değil. Woo, yönetimin bir ABD dijital parası için zemin hazırladığını belirterek bu hamlenin Bitcoin için olabildiğince negatif bir adım olacağına vurgu yapıyor.

Her merkez bankasının kendi dijital para birimini çıkardığında bu durumda herkesin Bitcoin’e ne için ihtiyacın olacağını sorgulamaya başlayacağı da yapılan vurgular arasında yer alıyor.

Amerika Doları’nın rezerv para birimi olduğu gerçeği dikkate alındığında özellikle merkez bankası tarafından çıkarılacak olan bir dijital para biriminin de hayati önem taşıdığı belirtiliyor.

Amerika Başkanı’nın bu kararnameyi çıkarmasında ayrıca dijital doların çıkarılmasının faydasının ve zararlarının ne olabileceği şeklindeki araştırmaların etkisi büyük.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ