Amerikalı avukat Mark Scott, OneCoin parasını aklamaktan suçlu bulundu.

Amerikalı Avukat Mark Scott

Daha önce, Ruja Ignatova'nın kardeşi Konstantin Ignatov, OneCoin kripto dolandırıcılığı suçunu kabul etmişti . Ayna raporuna göre , Mark Scott gelecek yılın başlarında mahkum edilecek ve 50 yıla kadar hapis cezası alacak.

Mark Scott, Kurbanların Fonlarını İrlanda'daki Bankalar Aracılığıyla Akladı

Amerikalı avukat Mark Scott, OneCoin kurbanlarının parasını İrlanda ve Cayman Adaları'ndaki banka hesapları aracılığıyla İngiliz Virgin Adaları'na aktararak, onu “varlıklı Avrupalı ailelerin yatırımları” olarak gizledi. OneCoin, sahte ICO'su ile yatırımcılardan yaklaşık 4 milyar dolar dolandırıcılık yaptı. Daha önce, suçlamalar Mart ayında ilan edildiğinde, FBI Sorumlu Direktör Yardımcısı William Sweeney, Jr. şunları söyledi:

“Yatırımcılarının işlem geçmişinin kayıtlarını tutan otantik kripto para birimlerinin aksine, OneCoin’in gerçek değeri yoktu.

 “Cryptoqueen” Hala Çalışıyor

Bu büyük OneCoin Ponzi planının arkasındaki kadın Ruja Ignatova hala kaçmaktadır. Tel dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak, menkul kıymet dolandırıcılığı ve her biri en fazla 20 yıl hapis cezasına çarptırılmak üzere kara para aklama işlemlerinde komplo kurmak ile suçlanmaktadır. Daha önce, erkek kardeşi, bir savunma anlaşmasına vardıktan sonra polisin nerede olduğunu bulmasına yardımcı olacak bazı bilgileri açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ