Yeni bir rapora göre, Amerikalıların yüzde 91'i kriptoyu duydu, bu da endüstrinin neredeyse evrensel bir çekicilik kazandığını gösteriyor.

Yeni bir rapora göre, Amerikalıların yüzde 91'i kriptoyu duydu, bu da endüstrinin neredeyse evrensel bir çekicilik kazandığını gösteriyor. Bununla birlikte, Web3 ve DeFi, medya kuruluşlarından ve kripto ekosisteminden aldıkları heyecana rağmen nispeten bilinmezliğini koruyor.

Yeni bir ankette, kripto ABD'de neredeyse evrensel bir çekicilik kazandı. Anket, Amerikalıların yüzde 91'inin en azından kripto para birimlerini duyduğunu ve beşte birinin bir noktada bir kripto paraya sahip olduğunu, ancak Web3 ve merkezi olmayan finans (DeFi) hakkında duyanların sayısının çok daha küçük olduğunu ortaya koydu.

Anket, 16-23 Şubat tarihleri arasında Morning Consult tarafından gerçekleştirildi ve 4.404 yetişkin Amerikalı katılımcıyı içeriyordu. Kripto sahibi olan ve olmayan kişiler arasında DeFi, Web3 ve NFT bilgilerinde geniş bir çeşitlilik olduğunu buldu.

NFT'ler için, farkında olan kripto sahiplerinin sayısı yüzde 87 iken, kripto olmayanların sadece yarısı dijital koleksiyonları duydu. Endüstrinin yalnızca geçen yıl patlaması göz önüne alındığında, NFT'ler yüzde 50 ile nispeten iyi durumda.

Bu popülerliğin çoğu, birçoğu kendi NFT'lerini basıp satan ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler koleksiyonlardan NFT satın almak için milyonlar harcayan diğer ünlülerin sektördeki varlığına bağlanabilir.

Blockchain, kripto sahipleri arasında yüzde 83 ve kripto olmayan kitleler arasında yüzde 39 oranında geliyor. DeFi, kripto olmayan insanlar arasında yüzde 31 ile daha da düşük sırada yer alıyor.

Kullanıcıların verilerine sahip olduğu ve ödemelerin öncelikle jetonlarla yapıldığı İnternet'in merkezi olmayan yinelemesi olan Web3, kripto sahibi olmayanlar arasında yüzde 21 ile en düşük sırada yer alıyor.

Amerikalıların yüzde 19'unun kriptoya sahip olduğunu söylemesiyle Morning Consult, Web3 ve DeFi'nin de ana akım haline gelmesinin sadece bir zaman meselesi olduğuna inanıyor. Anketi derleyen şirketin finansal hizmetler analisti Charlotte Principato, her şeyin kriptoyu diğer sektörlere yayılmadan önce duymakla başladığını belirtti.

Kripto para birimi, yalnızca DeFi ve Web3'ün üzerine inşa edildiği temel değil, aynı zamanda tüketiciler arasında bu kavramlara aşinalık sağlayan bir kapıdır. Kripto paranın benimsenmesi arttıkça, bu fikirlerin farkındalığı da artacaktır.

Morning Consult ayrıca, Amerikalı tüketicilerin finansal değişim için giderek daha fazla baskı yaptığını kaydetti. Bu tüketiciler, kripto keşiflerinin yanı sıra daha uygun, uygun maliyetli, verimli ve güvenli finansal hizmetler istiyor.

Anket, "Bu zorunluluktan değil, tercihten: Yetişkinlerin yüzde 66'sı paralarını daha iyi yönetmenin yollarını aradıklarını söylüyor ve yüzde 40'ı da finansal hizmetlerde yenilik eksikliği olduğunu kabul ediyor" dedi.

Daha iyi finansal hizmetlere yönelik bu istek, özellikle onlara mali durumlarını daha fazla kontrol etmelerini sağlayan hizmetler, birçok kişinin kripto para birimlerini, DeFi'yi ve diğer hizmetleri benimsemesine neden olan en büyük faktör olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ