Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Amerikan Kanser Derneği, BitPay aracılığıyla Bitcoin’de bağış kabul ediyor. ACS, kanseri ortadan kaldırmaya adanmış, ülke çapında gönüllü bir sağlık kuruluşu.

Amerikan Kanser Derneği, BitPay Aracılığıyla Bitcoin Bağışlarını Kabul Edecek

Amerikan Kanser Derneği, BitPay aracılığıyla Bitcoin bağışlarını kabul ettiğini açıkladı. BitPay, 2017'den bu yana Tony Hawk Vakfı ve Amerikan Kızıl Haçı gibi ortaklarla 50 milyon doların üzerinde bağış topladığını iddia ediyor.

BitPay, Hong Kong Serbest Basın Fonlarını Bloke Etmişti

BitPay birçok ülkede yardım kuruluşlarına yardım eli olduğunu iddia etse de, daha önce Hong Kong'da HKFP'nin fonlarını engellemek için sorun yaşadı. Tom Grundy, BitPay'in bağışlarını hiçbir sebep göstermeden aktarmayı reddettiğinden şikayet etmişti. BitPay fonları transfer etmeyi reddettikten sonra, Hong Kong Free Press ödeme işlemcisini BTC Pay olarak değiştirdi. Crowdfunded medya kuruluşunun kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Tom Grundy, BitPay'i çok yüksek ücretler almakla ve korkunç müşteri hizmetlerine sahip olmakla suçlamıştı.

Amerikan Kanser Derneği En Büyük Gönüllü Sağlık Kuruluşlarından Biri

Amerikan Topluluğu 1913 yılında on doktor ve beş işadamı tarafından “Amerikan Kanser Kontrol Derneği” adı altında kuruldu. Dünyanın en eski ve en büyük gönüllü sağlık kuruluşlarından biridir. ACS yöneticisi Brant Woodward, CoinDesk'e kanserin yaşamın her kesiminden insanları etkilediğini söyledi, bu yüzden geniş bir donör kesitinden destek almaları şaşırtıcı değil. Ayrıca görevlerinin acil olduğunu ve bunu başarmak için bağışçıları bulundukları yere dahil etmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ