21 Mart'ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre Amerikan nakliye şirketi UPS ve e-ticaret teknolojisi şirketi Inxeption, satıcıların tedarik zincirlerini iyileştirmek için ortaklaşa Blockchain tabanlı bir platform geliştirdi.

Amerikan Nakliye Şirketi USP Blockchain Tabanlı Bir Platform Geliştirdi

21 Mart'ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre Amerikan nakliye şirketi UPS ve e-ticaret teknolojisi şirketi Inxeption, satıcıların tedarik zincirlerini iyileştirmek için ortaklaşa Blockchain tabanlı bir platform geliştirdi.

Inxeption Zippy adlı yeni Blockchain platformu, şirketlerin ürünlerini listelemelerine, pazarlamalarına ve müşterilere dağıtmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Platform, satıcıların, ürün listesinden teslimata kadar tüm tedarik zincirini izlemelerini ve sözleşmeye özgü fiyatlandırma ve oranlar gibi hassas verilerin yalnızca alıcı ve satıcı tarafından erişilebilir olmasını sağlar.

Platformu kullanarak, satıcılar diğer hizmetlerin yanı sıra ürün bilgilerini yükleyebilir, siparişleri planlayabilir, iadeleri izleyebilir, işlemleri gerçekleştirebilir ve satış ve pazarlama analitiğini inceleyebilir.

Inxeption CEO'su Farzad Dibachi, platformun “satış ve sevkıyatın güvenli bir yerden tüm yönleriyle kolayca yönetilmesi için sınırlı dijital pazarlama ve BT kaynaklarına sahip B2B satıcıları için basitleştirilmiş fiyatlandırma çözümleri yarattığını” söyledi.

Ocak ayı ortasında, UPS, Inxeption'a açıklanmayan bir hisse senedi yatırımı yaptı. Dibachi, “satıcıların, müşterileriyle daha etkili bir şekilde etkileşimde olmalarını ve hatta işbirliği yapmalarını kolaylaştırırken, müşteri verilerini ve özel bilgilerini koruyan güvenli platformlara ihtiyaç duyduklarını” söyledi.

Çeşitli endüstrilerdeki işletmeler, Blockchain teknolojisi ile tedarik zincirini iyileştirme yollarını kapsamlı bir şekilde araştırmaktadır. Son zamanlarda, ABD Ulusal Domuz Eti Kurulu, domuz eti tedarik zincirleri için bir Blockchain platformunu test etmek üzere Blockchain başlangıç kurulu ile ortaklık kurdu. 

Bu ayın başlarında, Kuzey Amerika’nın en büyük deniz ürünleri şirketi Bumble Bee Foods, deniz ürünleri izlenebilirliği için bir Blockchain platformu başlattı. Müşteriler, tedarik zincirinin tamamını gözlemleyebilecek ve ürün paketindeki bir QR kodunu taramak için akıllı bir cihaz kullanarak ürünlerin kökeni ve nakliye geçmişi hakkındaki bilgilere erişebileceklerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ