Bir Ethereum eğitimcisi, yaklaşmakta olan Ethereum Birleştirmesinin ardından sayısız etki hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Bir Ethereum eğitimcisi, yaklaşmakta olan Ethereum Birleştirmesinin ardından sayısız etki hakkındaki görüşlerini paylaştı.Olayın, ağın doruk noktası olduğunu ve muhtemelen on yıl içinde 100 bin dolara çıkaracağını söylüyor.

Ethereum (ETH) Mainnet'in, The Merge olarak bilinen bir olay olan bu çeyrekte Beacon Chain'e bağlanması bekleniyor. Altcoin Daily, bağımsız bir Ethereum eğitimcisi ve YouTube'un "The Daily Gwei" programına ev sahipliği yapan Anthony Sassano'yu, çok beklenen yükseltmenin etkilerini tartışmak için ağırladı.

Sassano'ya göre, The Merge bir dizi birinci dereceden efekt sunacak. Birincisi, blok başına verilen ETH jetonlarının sayısı yüzde 80-90 oranında azaltılacak. Bu, Bitcoin madencilerinin teşviklerinin her artık yılda yarı yarıya azaltılmasına benzer.

İkinci olarak, EIP-1559 yeni hisse kanıtı (PoS) ekosistemine dahil edilecek. Bu yükseltme şu anda kullanıcıların işlem ücretlerinin bir kısmını yakıyor ve geri kalanını madencilere yönlendiriyor. Stakerler ve doğrulayıcılar artık madencilerin yerini PoS uygulamasıyla değiştirecek. Kombine olarak, bu iki olay, Ethereum üçlü yarılanması olarak bilinen şeye katkıda bulunur. Etkileri negatif ihraç ve sonuç olarak deflasyonist bir ekosistemdir.

Ethereum için Birleştirmenin Etkileri

Ek olarak, PoS'a geçiş, PoW blok zincirleriyle ilişkili olumsuz anlatıyı ortadan kaldıracaktır. Ethereum, enerji tüketimini yüzde 99,98 oranında azaltacak. Bu tür yatırımcılar çevre dostu çalışma biçimlerine yönelme eğiliminde olduklarından, bunun kurumsal çekiciliğini artırması kaçınılmazdır.

Ayrıca, PoS'un yürütülmesinin ardından staker'ların getirileri ikiye katlanacak. Sassano, ETH 2.0'daki staker sayısındaki artışın arkasındaki nedenin bu olduğunu söylüyor. Şu anda Beacon zincirinde 10 milyonun üzerinde (30 milyar doların üzerinde) ETH stake edilmiş ve 300.000'den fazla doğrulayıcı bulunuyor.

İkinci derece etkiler, özellikle enerji alımında azalma üzerinde olumlu baskıyı içerir. Bir diğeri, staker sayısındaki artışın ardından artan ağ güvenliğidir. En önemlisi, geliştiriciler, ölçeklenebilirlik için yaklaşmakta olan parçalar da dahil olmak üzere diğer Ethereum yükseltmeleri üzerinde çalışmakta özgür olacaklar.

Diğer Notlar

Sassano, işlem ücretlerinin düşürülmesinin bir yanlış anlama olduğunu söylüyor. Parçalamanın kullanıma sunulmasından sonra ücretlerin düşeceğini, özellikle ikinci katman ölçeklendirme çözümlerinde fark edilecek bir şey olduğunu söylüyor. Ek olarak, stake edilen ETH, The Merge'den 6 ay sonra açılacak ve o zaman bile porsiyonlar halinde yayınlanacak. PoS'a geçişle ilgili yanlış bilgileri azaltmak için kullanıcıları Ethereum'un resmi web sitesine bakmaya çağırıyor.

Son olarak Sassano, Birleşmenin Ethereum ağı için “en yükseliş katalizörü” olduğunu söylüyor. Potansiyel dezavantajlar arasında yavaş yükseltme uygulaması, yüksek ücretler ve sert düzenleme yer alır. Bununla birlikte, Ethereum meraklısı, Ethereum'un önemli bir dünya finansal altyapısı olmasıyla birlikte, önümüzdeki 5-10 yıl içinde hala 100.000 $ ETH öngörüyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ