Bitcoin, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediğinden bu yana ilk kez yüzde 9'un üzerinde bir artışla 60.000 dolara ulaştığı etkileyici bir hafta gördü.

 Bitcoin, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediğinden bu yana ilk kez yüzde 9'un üzerinde bir artışla 60.000 dolara ulaştığı etkileyici bir hafta gördü. Bir analist, BTC ayılarının ürkekleştiğine ve yükseliş momentumu şüphecilere yer bırakmadığı için çizilecek çizgilerin tükendiğine dikkat çekti.

Bitcoin, Nisan ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledikten sonra geri dönmeye başladığından beri, ayılar “yakın gelecekte” bir çöküş öngörüyorlar. Bitcoin, ATH'sini takip eden aylarda değerinin yarısına kadar düşerken, inanılmaz bir esneklik gösterdi ve şimdi bu seviyeyi tekrar test etmek istiyor. Son üç ayda Bitcoin yükseliş trendinde ve bir analiste göre ayılar artık yaşam desteğinde.

Yalnızca geçen hafta, Bitcoin yüzde 9'un üzerinde bir artışla 16 Nisan'dan bu yana en yüksek fiyatı olan 62.600 doların üzerine çıktı. CNF'nin bildirdiği gibi ABD SEC tarafından bir Bitcoin vadeli ETF onayının bildirilmesinin ardından kripto para birimi artan bir yükseliş ivmesi görüyor.

Bitcoin (BTC), Bitcoin Vadeli İşlemler ETF başlangıcından önce 64 bin dolarlık ATH'ye yaklaşıyor, ancak uzmanlar satıştan korkuyor. Basın zamanında, kripto para birimlerinin kralı, geçen gün hafif bir düşüş gördükten sonra 60.673 dolardan işlem görüyor.

Geçen hafta ticaret hacmi yükseldi, sürekli olarak 35 milyar doların üzerinde kaldı ve hatta 51 milyar doları aştı. 1,14 trilyon dolarlık bir piyasa değerinde, BTC'nin hakimiyeti şu anda yüzde 46,1 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin Ayıları Yok Ediliyor

Bitcoin yükseldikçe ayılar yok oluyor. Ünlü bir kripto para birimi analisti olan Benjamin Cowen, yakın tarihli bir YouTube videosunda son birkaç ayın BTC ayıları için yürek burkucu olduğunu gözlemledi.

Geçmişi hesaplamalı matematik ve programlamada olan Cowen, 570.000 YouTube abonesine şunları söyledi:

Ayıların yeniden çizmek için sıraları tükeniyor. Onları etrafta gördüm, birkaç hafta öncesine göre biraz daha ürkekleşiyorlar, ama ayıların havlu atması an meselesi. Çünkü şu anda bence onlar açık yaşam desteği.

Cowen, Bitcoin önümüzdeki günlerde veya haftalarda hafifçe düşse bile genel eğilimin yükseliş olduğunu gözlemledi. “Ağaçlar için ormanı kaçırmayın, sadece odaklanın, hiçbir şey değişmedi” dedi.

Sonuç olarak, Bitcoin'in üstün geleceğini ve çok mütevazı bir 64.000 - 65.000 $'dan çok daha yüksek bir trend izleyeceğini düşünüyorum.Analist, BTC için uzun vadeli yukarı ve aşağıyı tahmin etmek için kullandığı Cowen Göstergesi olarak adlandırdığı teknik bir gösterge tasarladı. Bu göstergeye göre, Bitcoin'in dibi 26.000 dolar. Ancak, kripto para biriminin bu seviyeye düşeceğinden şüpheleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ