Popüler kripto analisti Lark Davis, 2022'de Solana'yı satın almaya değip değmeyeceğini ele aldı.

Analist Solana Yatırımı Hakkında Konuşuyor

Popüler kripto analisti Lark Davis, 2022'de Solana'yı satın almaya değip değmeyeceğini ele aldı.Etkinlikler, kurumsal ilgiyi, blok zinciri istatistiklerini ve ağ gelişmelerini içerir.

Bir Solana yatırımı bu yıl karşılığını verir mi? Kripto analisti Lark Davis'e göre, ağın işlem hızı (50.000 TPS'nin üzerinde) onu "en üst düzey" bir blok zinciri haline getiriyor. Rakipler Ethereum ve Bitcoin, sırasıyla yalnızca 15TPS ve 7TPS hızlarına sahiptir. SOL ayrıca, herhangi bir blockchain kullanıcısı için çekici bir özellik olan "kirden ucuz" ağ ücretlerine sahiptir.

Daha da önemlisi Davis, akıllı sözleşme platformu ile büyük para fonları arasındaki büyüyen ilişkiye dikkat çekiyor. Mayıs 2021'de, ağın Çin'deki büyümesini artırmak için beş yeni fon 100 milyon dolar enjekte etti. Aynı yılın Aralık ayında Sol, teknolojisini kullanan platformlar için 150 milyon dolarlık bir blockchain oyun fonu duyurdu. Daha yakın zamanlarda, kredi veren firma Maple Finance, ekosistem büyümesini genişletmek için Sol'a 45 milyon dolar kanalize etti.

Solana'daki Gelişmeler

SOL, FTX kripto borsasının kurucusu ve CEO'su Sam Bankman-Fried'in desteğini de çekti. Genç milyarder, birden fazla kesinti süresine rağmen ağın hala büyük bir potansiyele sahip olduğunu söyleyerek blok zincirini favorisi olarak nitelendirdi.

Bunun dışında, DeFi Llama'ya göre Solana'nın şu anda kilitli toplam değeri (TVL) 6.5 milyar dolar gibi şaşırtıcı bir rakam var. Bu miktar, 15 milyar dolar olduğu yüksek günlerden büyük ölçüde düşmüş olsa da, Davis, geriye kalanların hala oldukça önemli olduğunu söylüyor. Dahası, blok zinciri TVL açısından Avalanche, BSC, Terra ve Ethereum'dan hemen sonra beşinci sırada yer alıyor. SOL, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında yer aldı ve ilk 5 gruptan hafif bir düşüş yaşadı.

Daha da fazlası, Blockchain analitik platformu Nansen'e göre Sol, geçen hafta 3.72 milyon 7 günlük aktif adrese sahipti. Bu rakamda ağ, BSC, Ethereum ve Polygon'un beğenisinin üzerindeydi.

SOL Yatırımı Buna Değer Mi?

Davis, Solana'daki takas edilemeyen tokenlerin (NFT'ler) son 24 saatte 23 milyon doların üzerinde çekildiğini belirtiyor. Bu noktada, ağ yalnızca Ethereum tarafından aşılır. Ayrıca, Solana'nın NFT'leri artık OpenSea'da mevcut, bu da muhtemelen daha fazla kullanıcıyı Solana'ya çekecek.

Dahası, Solana, üzerine inşa edilen giderek artan sayıda uygulama görüyor. En yenilerinden biri, token satışından bu yana yaklaşık 35.000X kazanç sağlayan bir web3 yaşam tarzı uygulaması olan Step'n.

Dikkate değer diğer gelişmeler arasında CoinShares ve FTX tarafından ortaklaşa başlatılan Solana ETP, Grayscale'in Solana Trust fonu ve CME Group'un Solana vadeli işlemlerini değerlendirmesi yer alıyor.

Acımasız tarafta, ağ geçen yılki altı kesintiye ek olarak 320 milyon dolarlık büyük bir saldırıya uğradı.

Ama o zaman bile, Solana hala gelişiyor. Coinbase kısa süre önce Solana tabanlı proje belirteçleri ORCA ve FIDA'nın listelendiğini doğruladı. Solana ayrıca Solana Pay adlı yerel bir ödeme aracı üzerinde çalışıyor. Bank of America, Solana'nın “dijital varlık dünyasının vizesi” haline gelebileceğini kaydetti.

Davis, ağın zorluklarına rağmen büyük bir potansiyele sahip olduğu ve değerli bir yatırım olacağı sonucuna varıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ