Kripto ve finansal analist Tom Lee, son haftalarda karşı karşıya olduğumuz korona virüsü krizinden sonra gelecekte büyüyebilecek birkaç hisse senedi olduğunu düşünüyor.

Analist Tom Lee Finansal Piyasalar ve Bitcoin Hakkında Boğa Kaldı

Kripto ve finansal analist Tom Lee, son haftalarda karşı karşıya olduğumuz korona virüsü krizinden sonra gelecekte büyüyebilecek birkaç hisse senedi olduğunu düşünüyor.

Yatırımcılara gönderilen son bir mektupta, göstergelerin farklı sektörlerin toparlandığını gösterdiğini belirtti. Bitcoin ile ilgili olarak, kripto pazarının son mali piyasa çöküşüne çok dirençli olduğunu düşünüyor.

Son aylarda dünya, hükümetlerin getirdiği kilitlenmeler nedeniyle durgunluğa girdi. Amaç, virüsün genişlemesini ve popülasyon üzerindeki olumsuz etkilerini durdurmaktı.

Son ekonomik yavaşlamaya rağmen, önümüzdeki aylarda ve haftalarda toparlanabilecek belirli endüstriler var. Bu, kilitlenmeler kaldırılırsa yararlanabilecek oteller ve tatil ile ilgili firmaları içerir. Mektupta, büyüyebilecek ve iyileşme potansiyeline sahip bazı hisse senetlerini paylaştı.

Bu hisse senetlerinden bazıları arasında BBX Capital (BBX), Hyatt Hotels (H), Hilton Worldwide Holdings (HLT), Marriot Vacations Worldwide (VAC) ve diğerleri sayılabilir.

Tabii ki, kullanıcılar kripto para birimlerinin daha yüksek hareket etme potansiyeline sahip olup olmadığını da anlamaya çalışıyorlar. Mektupta, Bitcoin'in (BTC) 5.000 dolar seviyesini çok iyi tuttuğunu belirtti.

Bu konuda Bay Lee şunları söyledi:

“Teknik açıdan bakıldığında pek çok kişi 5.000 doların aşağı yönlü olduğunu düşündü ve Bitcoin bu seviyeyi korudu. Bence bu iyi. En azından bu korkunç teknik resme sahip değilsiniz. ”

Bitcoin, 12 Mayıs'ta en kısa sürede yarıya inecek bir olay yaşayacak. Bu, uzun vadede Bitcoin için çok yükseliş gösterecek. Yeni BTC verilmesi blok başına 12.5 BTC'den 6.25 BTC'ye yarıya indirilecek. BTC'nin daha düşük yeni ihraç edilmesi, varlığa olan talep arttıkça kripto para biriminin fiyatını olumlu yönde etkileyebilir. Bu hem Bitcoin hem de altcoinler için boğa olabilir.

Son olarak Lee, Bitcoin ile ilgili dikkate alınması gereken iki şeyin zayıflayan bir dolar ve daha önce bahsedilen yarılanma olayını içerdiğini söyledi. Bu iki şey, ABD'deki finansal sistem işlevsel kaldığı sürece genel olarak kripto para birimleri için iyi olabilir.

 Şu anda, Bitcoin 9.300 $'a satın alınabilir ve 170.7 milyar $' lık bir piyasa değerine sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ