Anıtsal Ethereum Birleşmesinin toparlanma için bir katalizör olacağı umuduna rağmen, kripto piyasası son günlerde sertti.

Analistler : Bitcoin (BTC) 15 Bin Dolara Düşecek, Hazır Olun

Anıtsal Ethereum Birleşmesinin toparlanma için bir katalizör olacağı umuduna rağmen, kripto piyasası son günlerde sertti. Kripto analistleri, Bitcoin'in henüz dibe vurmadığı ve 15.000 ila 10.000 $'a kadar düşmeye hazır olabileceği konusunda hemfikir.

Bitcoin için en kötüsünün bittiğini düşünüyorsanız, büyük bir şok içinde olabilirsiniz. Popüler bir kripto para stratejisti ve yatırımcısı, öncü kripto para biriminin dibe ulaşılabilmesi için en azından yüzde 30'luk bir yok etme sürecinden geçmesi gerektiğini söylüyor.

Bitcoin, daha büyük bir düzeltme riskini artırarak kritik bir destek bölgesini ihlal etti. Crypto analisti Il Capo, BTC için en yakın destek seviyesinin 21 bin doların altına düştükten sonra 19.000 dolar gibi göründüğünü söyledi. Fiyatlar düşmeye devam ederse ve bu seviye tutunamazsa, 14.000 ila 16.000 $ aralığına doğru bir düşüş beklenebilir. Bu, en son fiyat seviyelerinden yüzde 20 ila yüzde 30'luk bir düşüşü temsil eder.

Şu anki pivot 21k. Aşağıda temiz bir mola ve sırada 19k var. 19k'yı kırın ve son düşük için 14k-16k ana hedefine gider.

Ağustos Tüketici Fiyat Endeksi  TÜFE  verilerinin 13 Eylül'de yayınlanmasından önce fiyatlar yükselirken, son kripto piyasası geri çekilmesi yatırımcıları şaşırttı. ABD enflasyonunun düşmek yerine hızla arttığına dair rapor, Ethereum'un bir hisse kanıtı güvenlik modeline tarihi birleşmesi konusundaki artan heyecandan daha ağır basmış gibi görünüyor. Kripto para birimleri tepetaklak olurken, piyasanın genel kapitalizasyonu 1 trilyon doların altına yeni bir düşüş gördü.

Capo'ya göre, şu anda 20.000 doların hemen altında işlem gören Bitcoin, toparlanmadan önce 15 bin dolara kadar düşebilir. Ancak popüler tüccar, bitcoin'in bir U dönüşü yapabileceğini ve yakın vadede 23.000 $ 'a tırmanabileceğini ve “erken şortları rekt” edebileceğini de sözlerine ekledi. Ancak bu, karamsar bakış açısını geçersiz kılmaz.

“Direnç bölgesinden  22500-23000 mükemmel ret. Şu anda destekte oturuyor. Başka bir düşük yüksek oluşturmak için bir sıçrama veya 23000'e hızlı bir SFP görebiliriz, ancak yine de düşüş eğiliminde olacaktır. Her sıçrama kısa bir fırsattır, ”dedi Crypto'dan Il Capo başka bir tweet'te.

Il Capo of Crypto, yakın vadede bitcoin için düşük bir değer öngören tek analist değil.

İstatistikçi ve bağımsız piyasa stratejisti Willy Woo, piyasa lodestarı hakkında daha karamsar bir bakış açısına sahip. Bitcoin'in önceki ayı piyasası diplerinde yaşanan maksimum acıya ulaşmadan önce daha da düşebileceğine inanıyor. Woo, 10.000 doların altında keskin bir Bitcoin fiyat düzeltmesi öngörüyor.

Bir varlığın geçmiş performansının veya eğiliminin, varlığın gelecekteki performansının bir garantisi olmadığını belirtmekte fayda var .Özellikle endüstri son yıllarda önemli ölçüde olgunlaştığı için en iyi kripto para birimleri söz konusu olduğunda. Bununla birlikte, genel fikir birliği, bir düzeltmenin yapılması gerektiğidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ