Kripto analisti ve tüccar Willy Woo, Bitcoin ve altının bu yıl en iyi korunma varlıkları olarak kaldığı için bir hafta içinde yükselmeye başlayabileceği ifade ediyor.

Analistler Bitcoin’de Bu Gerçeğe İşaret Etti

Kripto analisti ve tüccar Willy Woo, Bitcoin ve altının bu yıl en iyi korunma varlıkları olarak kaldığı için bir hafta içinde yükselmeye başlayabileceği ifade ediyor.

22 Mart'ta, Bitcoin fiyatı 6.200 dolarlık bölgeden düştü ve şu anda 5.750 dolardan el değiştiriyor. Kripto tüccarı Willy Woo, geleneksel pazarlardan ayrışan güvenli liman varlıkları hakkındaki görüşlerini sunuyor ve bir hafta içinde Bitcoin'in büyüme belirtileri gösterebileceğini yazıyor.

Geçen haftanın sonunda, tüccar Willy Woo, güvenli liman durumunu kanıtlamak için Bitcoin'in geleneksel pazarlardan ayrılması gerektiğini ifade etmişti.

Şimdi, tüccar konuyu devam ettirerek Bitcoin'in zaten geleneksel varlıklardan ayrılmaya başlamış olabileceğini ve fiyatının bir hafta içinde artmaya başlayabileceğini söyledi. Aynı şey uzmanlara göre altın için de geçerli.

Willy Woo şu anki durumu 2008'de dünyayı vuran finansal krizle karşılaştırıyor. Şu anda yatırımcılarr USD üzerinde oturuyor ve perakende yatırımcılar da USD'ye taşınmak için her şeyi satıyor ve tüm varlıklar ABD dolarına karşı çöküyor.

Bununla birlikte, en yüksek korku noktası geçtikten sonra, riskten korunma için en iyi olan varlıkların (özellikle altın ve Bitcoin'den bahsediyor), 2008'den sonra altın fiyatında olduğu gibi artacağını belirtiyor.

"Bitcoin dayanmaya çalışıyor"

Tüccar ve ekonomist Alex Kruger, BTC de dahil olmak üzere piyasalardaki mevcut durum hakkında bir tweet attı.

Petrol fiyatını ve Nikkei endeksinin düşüşünü takip ediyor. Altın hala büyüyor ve Bitcoin, Alex Kruger tweetleri, S&P 500 endeksi ile en düşük korelasyonda işlem yapıyor gibi görünüyor.

 Daha önce Willy Woo, BTC'nin S&P 500'den ayrılmaya başladığını belirtmişti.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ