Bitcoin 8.000 doların altına düştüğü için, büyük analistler ve gözlemciler daha düşük bir seviyeye göz dikip BTC’nin 7.350 dolarlık fiyat seviyesine ulaşmasını bekliyorlar. Sonrasında ise hızla 10.000 dolara geri dönüyorlar

Analistler Bitcoin’de Sevindiren Senaryoyu Açıkladı – İşte Detaylar

Bitcoin 8.000 doların altına düştüğü için, büyük analistler ve gözlemciler daha düşük bir seviyeye göz dikip BTC’nin 7.350 dolarlık fiyat seviyesine ulaşmasını bekliyorlar. Sonrasında ise hızla 10.000 dolara geri dönüyorlar

8 Mart'ta, Dünya Kadınlar Günü’nde, Bitcoin aniden yüzde 10 değer kaybı yaşadı ve 8.300 dolarlık alana düştü. Şu anda, büyük kripto para birimi, CoinMarketCap'e göre 8.000 doların altında - 7.928 dolardan işlem görüyor.

Analistler kısa vadede daha da sert bir düşüş bekliyorlar. Ancak, bazıları Bitcoin'in 10.000 $ işaretine hızlı bir şekilde geri dönmesini bekliyor.

Tüccar Carl Eric Martin (YouTube ve Twitter'da The Moon Carl olarak da bilinir) yakın zamanda Bitcoin’in düşüşünün ardındaki bir nedeni açıkladı. Düşüşün Plus One'ın kripto dolandırıcılığı ekibi tarafından 117 milyon.dolar değerinde 13.000 BTC'nin piyasaya sürülmesinden kaynaklandığını yazdı.

“BTC 7.350 $ - 7.500 $ 'a İnebilir”

Bitcoin listelerine bakıldığında, Michal van de Poppe, Bitcoin'in bir sıçrama için geciktiğini, ancak 8.500 $ seviyesinin üstesinden gelme olasılığının düşük olduğunu söylüyor. Analist daha ziyade önde gelen kripto para biriminin düşüşünü sürdürmesini ve önce 8.200 $'a çarptıktan sonra 7.500 $ veya 7.350 $'ı bulmasını bekliyor.

"Bitcoin Boşluğu Doldurmalı ve Geri Dönmeli"

Büyük YouTube kripto blog yazarı ve Bitcoin eğitimcisi IvanOnTech, BTC düşüşüyle mevcut durumu ele aldığını ifade etmek için şöyle diyor:

Bitcoin'in CME boşluğunu 7,700 dolarla doldurmaya çalıştığına inanıyor. Bu işarete ulaştıktan sonra, Bitcoin sıçrama yapacak.

‘BTC, Hızlı Bir Şekilde 10.000 Dolara Geri Dönecek’

sinlenecek Kod Kurucu John Lilic, amiral gemisi para biriminin 10.000 $ 'a geri döneceğine inanıyor ve Pazartesi günü EST öğleden sonra gerçekleşmesini bekliyor.

Bu düşüşün sadece bir pazar manipülasyonu olduğunu belirtiyor.

“10 bin $#bitcoin'e geri dönme belki de Pazartesi öğleden sonra çok hızlı olacak. Bu son düşüş, makro haberleri rasyonelleştirmeye çalışan kripto paraları ile olağan piyasa manipülasyonundan başka bir şey değildir.”

VanEck’in dijital varlıklarının şefi Gabor Gurbacs, şu anki fiyat düşüşünün nedeni olarak şöyle diyor:

“Bitcoin'in çökmesinin nedeni, şu anda alıcılardan daha fazla satıcının olması gerçeğiyle açıklanabilir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ