Birkaç haftalık yan hareketlerden sonra, Bitcoin, fiyatı son birkaç gün içinde yavaş da olsa istikrarlı bir şekilde arttığı için ilerlemeye devam ediyor gibi görünüyor.

Analistler, Bitcoin Fiyatının 7.500 Doların Üzerini Kırdığı Anda Yükselişin Başlayacağını Düşünüyor

Analistler, fiyat yükselişinin boğaların daha güçlü bir hareket başlatmak üzere daha fazla ivme kazandığı için yeni başladığını düşünüyor. Bu nedenle yatırımcı ve varlık sahipleri daha parlak bir 2020'yi bekleyebilirler.

Desenler Yolda Uzun Vadeli Yükseliş Trendi Gösteriyor

Fiyat artışı 2019'un ikinci çeyreğinde olduğu kadar dramatik görünmese de, uzun süre burada olacak gibi görünüyor. Birkaç gün önce Livercoin olarak bilinen bir analist tarafından tahmin edilen 7.500 doların üzerine çıkarak Bitcoin fiyat artışı başladı. O zamanlar, Bitcoin'in bir “ders kitabı” deseni oluşturduğunu ve bunun ardından fiyatın yüksek 7.000 dolar seviyelerine çıkacağını söylemişti.

Kırılmadan sonra Brave New Coin analisti Josh Olszewicz, Bitcoin için ona göre uzun vadede yükseliş eğilimine işaret eden ters bir “baş ve omuzlar” grafik deseninden bahsetti. Analist, 7.525 doları kıran Bitcoin'in bir sonraki kritik direnci karşılamadan önce 8.100 dolar veya 8.700 dolara yükselebileceğini de sözlerine ekledi.

Bunun dışında, Bitcoin’in hacimsel akışa dayalı fiyatı tahmin eden denge üzerindeki hacim okuması, CryptoHamster'e göre düşüyor. Bu, düşen kama boğa gibi göründüğünden, önümüzdeki günlerde varlığın fiyatını yeni yüksek seviyelere göndereceğini söyledi.

Neden Yükseliş?

Son birkaç gün içinde, Bitcoin fiyatındaki artış, ABD hava saldırısının ardından İran'daki gerilime bağlandı. İranlıların Bitcoin'i Rial'a yönelik saldırı korkusu nedeniyle güvenli bir sığınak olarak fahiş bir fiyata satın aldığı söyleniyor. Ancak, sürdürülebilir ve potansiyel olarak uzun vadeli yükseliş, Mayıs ayında gelecek yarılanmaya da bağlı olabilir mi?

Kimilerine göre yarılanmanın zaten fiyatlandırıldığını söyleyen birkaç bakış açısı olmuştur, ancak bunun doğru olup olmadığını sadece zaman gösterecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ