Bitcoin (BTC) son birkaç aydır çok fazla heyecan uyandırmadı ve Haziran ayının en yüksek seviyesi 14.000 dolardan % 50 düşüş yaşadı.

Analistler Bitcoin İçin 2020’de Bu Seviyeleri Öngörüyor

Satış, son birkaç hafta içinde durdu ve önde gelen kripto para biriminin fiyatı 7000 dolar seviyelerinde sabitlendi.

Buna rağmen, son zamanlarda önde gelen teknik analistler Bitcoin'in fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde % 20 düşmesini beklediklerini belirtti.

Öte yandan, önde gelen bir Bitcoin savunucusu ve yorumcusu olan Hodlonaut, duygu ortamının geleneksel BTC standartlarına göre “yüzünüzü ralliden koparmak için” mükemmel bir yer olduğunu kaydetti.

Hodlonaut’un yorumu temelde varsayımlara dayanmakla birlikte, son aylarda gerçekleşen % 50 düşüşe rağmen Bitcoin'in daha fazla patlamaya hazır olduğunu gösteren somut temel ve teknik işaretler var.

Bitcoin Göstergeleri Boğaya İşaret Ediyor

Kripto para birimi yatırımcısı Crypt0mer'in yakın tarihli bir tweet'ine göre, Bitcoin'in bir haftalık grafiği son derece yükselişli bir sinyal yazdırdı. Eğilimleri belirlemek için hacim ve fiyatı izleyen bir haftalık Klinger Osilatör, Şubat ayından bu yana ilk kez bir satın alma yazdırdı.

Benzer şekilde, Scott Melker, Bitcoin'in haftalık tablosunda bir başka olumlu işaret daha gözlemledi. İşaret, “Stokastik Göreceli Güç Endeksi'nde aşırı satım bölgesinde büyük bir yükseliş farkı” idi.

Temel işarette, Bitcoin ağı bir rekor gördü, blockchain zincir üstü metrikler açısından bir dizi tüm zamanların rekorunu kırdı.

NewsBTC'den önceki raporlara göre, bir kripto para birimi analitiği ve araştırma girişimi olan TradeBlock, bu yıl Bitcoin ağının işlem sayısı, USD cinsinden işlem hacmi ve karma oranı için rekorlar kaydettiğini kaydetti.

İşlem sayısındaki artış, görünüşte SegWit çözümünün giderek daha fazla benimsenmesinden kaynaklanıyor ve her bloğa daha fazla işlem yapılmasına izin verirken, toplam yıllık Bitcoin işlem hacmine, borsaları zorlayan son birkaç aydaki fiyat eylemi yardımcı oldu. Böylelikle yatırımcıların ağı bir ödeme aracı olarak kullanmaları sağlandı.

Kripto fonu Adaptive Capital'in bir ortağı olan Willy Woo, yatırımcı faaliyetlerini izleyen göstergelerine göre Bitcoin'in bir ayı piyasasında olmadığını öne sürdü.

Aksine, Woo göstergelerin BTC'nin, “yeniden biriktirme” aşamasının ortasında olduğunu belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ