Bitcoin fiyatı hafta sonu yükselişini sürdürdü ve 7.000 doların üzerinde kalmayı başardı, şimdi bir analist önümüzdeki hafta 8.000 dolara yükselebileceğini umuyor

Analistler Bitcoin’in Önümüzdeki Hafta 8.000 Dolara Ulaşacağına İnanıyor

Şimdiye kadar, büyük kripto para biriminin fiyatı az çok sabit kaldı ve BTC psikolojik olarak önemli 7.000 dolar seviyesinin üzerinde tutunuyor. CoinMarketCap rakamlarına göre, hafta sonu boyunca 7.100 dolar ile 7.200 dolar arasında işlem gördü ve şimdiye kadar 7.545 dolara ulaştı.

Kripto para analistleri, Bitcoin'in kısa vadeli fiyat hareketi konusunda iyimser görünüyor ve bunlardan biri, önümüzdeki hafta Bitcoin'in yükselebileceği belirli bir fiyat aralığını adlandırıyor.

Bitcoin Gelecek Hafta 8.000

Kendisini @CryptoMichNL olarak adlandıran analist, en azından en yakın yedi gün içinde BTC'de özellikle yükseliş bekliyor. Bugün daha erken saatlerde, Bitcoin'in direnç seviyesini 7.412 $ 'dan geçtiğini ve 7.800 $ direnç alanına doğru ilerlediğini tweetledi.

Bitcoin'in önümüzdeki hafta ona ulaşmasını, hatta daha da yükseğe çıkmasını ve 8.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

‘Güçlü BTC Momentumu Durmadı '

Başka bir kripto tüccarı Bitcoin Jack, bu sabah Bitcoin fiyatının bir miktar güç ve istikrar sağladığını belirtti. Bitcoin güçlü bir ivme kazandı diyor.

CNBC’den Brian Kelly, Tim Draper’ın Yanında - 250.000 dolar

Önde gelen yatırımcı ve BTC boğası Tim Draper'ın Bitcoin'in 2022 sonunda veya 2023'ün başına kadar 250.000 dolara ulaşacağına dair önceki aşırı yükseliş tahminiyle durduğunu bildirdi.

Geçen haftanın sonunda, CNBC’nin kripto uzmanı Brian Kelly teknik olarak bu fiyat hareketinin gerçekten mümkün olduğunu söyledi ve bunun nasıl olabileceğini açıkladı.

Draper’ın cesur tahminine atıfta bulunan Brian Kelly şöyle diyor:

“Kulağa tuhaf geliyor, ancak Bitcoin'in geçmişte yaptıklarının dışında olmazdı.”

Kelly, 2013'ten beri Bitcoin fiyat hareketlerinin bir grafiğini gösteriyor ve o zamandan beri Bitcoin fiyatının yükselen bir kanalda hareket ettiğini söylüyor. Kelly, o kanalın üst kısmının yaklaşık 200.000 $ - 250.000 $ olduğunu söylüyor.

Bu fiyat sıçramasına yol açabilecek temel ilkelere gelince, Brian Kelly (Tim Draper'ın da bu tür bir düşünceye sahip olduğuna inanarak) 2023'ün sonunda Bitcoin'in pazar payının yarısını altının elinden alacağını düşünüyor o zaman BTC'nin piyasa değeri 4,5 trilyon dolar civarında olmalı.

Fundstrat’tan Tom Lee de bu yükseliş tahminini destekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ