Bitcoin, Haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.500$'ın altına düşerse, 14.000$'a kadar bir düşüşü daha da tetikleyebilir.

Bitcoin, Haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.500$'ın altına düşerse, 14.000$'a kadar bir düşüşü daha da tetikleyebilir.
Bitcoin madencileri Eylül ayı boyunca satış yaptı, bunun sonucunda madenciler bu ay yaklaşık 8000 BTC sattı.
Bu haftanın başlarında 20.000 doların üzerinde kısa bir geri çekilmenin ardından, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) de satış baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin 370 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 19.272 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) şu anda ABD hisse senedi piyasasındaki oynaklığa karşı iyi durumda olmasına rağmen, popüler ticaret il Capo of Crypto, Bitcoin'in bundan sonra büyük kayıplara geri döndükten sonra bir sonraki sıkışma görebileceğini söyledi. Capo'nun yorumları, Rusya'nın dört Ukrayna bölgesini ilhak etmesiyle ilgili mevcut jeopolitik olaya atıfta bulunuyor.

Kripto tüccarı, mevcut fiyat hareketinin Putin'in konuşmasından önce "20000-20500'e pompalama" şeklini alacağını ekledi. Sonra büyük çöplük”. Daha önce bildirdiğimiz gibi, bazı analistler BTC fiyatının 14.000 dolara kadar düşmesini bekliyorlardı. Şimdiye kadar Bitcoin, Haziran 2022'nin en düşük seviyesi olan 17.500 $'dan sağlıklı bir mesafeyi korumayı başardı. Bununla birlikte, ABD hisse senetleri kaybı artırırsa, BTC bu yılın en düşük seviyesinin altına düşebilir ve 14.000 $ seviyelerine çıkabilir.

Bununla birlikte, piyasa analizi ekibi IncomeSharks, Bitcoin için oldukça iyimser bir tavır aldı. IncomeSharks, ayıların son zamanlarda BTC'yi açığa satış konusunda daha az emin hale geldiğini savundu. Perşembe günü bir Twitter mesajında IncomeSharks şunları kaydetti:

#Bitcoin satış baskısı çok yavaşladı. Hareketleri şimdi ne kadar hızlı görebildiğimiz şaşırtıcı. Ağırlaştığını hissetmek için kullanılır. Şimdi rüzgar esiyor ve hareket ediyor gibi geliyor. Ayılar biraz daha temkinli kısa devre yapıyor, yaşadıkları coşkudan bir değişim gibi görünüyor.

Eylül Ayı Boyunca Satılan Bitcoin Madencileri

Bitcoin 20.000 doların altında kalmaya devam ederken, madenciler operasyonel maliyetlerini karşılama konusunda büyük bir stres altına girdiler. Zincir üstü veriler, bu ay madenci cüzdanlarından büyük çıkışlar olduğunu gösteriyor.

Glassnode verilerine göre, madencilerin toplam aylık satışları Eylül ayında 8.000 BTC'ye ulaştı. Bu nedenle, Bitcoin madencileri aylık olarak kazandıklarından daha fazlasını satıyorlar. Blockware Solutions baş analisti Joe Burnett şunları söyledi:

Bitcoin madencileri marjların sıkışmasını izlemeye devam etti . Bitcoin fiyatı düştü, madencilik zorluğu arttı ve enerji fiyatları yükseldi.


Bitcoin, küresel makroekonomik faktörlere paralel olarak düşmeye devam ederse, madenciler daha fazla mücadeleyle karşı karşıya kalabilir. 28 Eylül'deki son zorluk ayarlamaları sırasında, Bitcoin madencilik zorluğu yüzde 2.14 düştü.

Aynı zamanda, Bitcoin'in uzun vadeli karlılığı, en son Aralık 2018'de görülen seviyelerde dört yılın en düşük seviyesine geriledi. Glassnode'dan gelen verilere göre, Bitcoin sahipleri tokenlerini ortalama yüzde 42 kayıpla satıyorlar.


Bu uzun vadeli sahiplerin şu anda 32.000 $'lık bir maliyet esası vardır, yani bu sahiplerin ortalama satın alma fiyatı 30.000 $'ın üzerindedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ