Çoğu büyük kripto para birimi, Bitcoin'den beklenen yönde sıkı bir aralıkta sıkışmış durumda.

Analistler Bitcoin Yatırım Konusunda Ne Düşünüyor

Çoğu büyük kripto para birimi, Bitcoin'den beklenen yönde sıkı bir aralıkta sıkışmış durumda.

Pantera Capital Kurucusu ve CEO'su Dan Morehead, Bitcoin'in yeni arzının yarıya indirilmesi, her şeyin eşit olması durumunda fiyatın yükselmesi gerektiğine inandığı için Bitcoin'e (BTC) yaklaşıyor. 

Tarih tekerrür edecek olursa, Morehead, Bitcoin'in Ağustos 2021'e kadar 115.212 dolara yükselmesini bekliyor. CEO ayrıca altının parlaklığını kaybedebileceğini, ancak sarı metalin bir gecede yok olmasını beklemediğini söyledi.

Bloomberg'in üst düzey emtia stratejisti Mike McGlone, geleneksel emtia piyasalarında daha yüksek fiyatların madencilerin daha fazla üretim yapması için bir teşvik olduğunu söyledi. Talep yeni arza ayak uyduramazsa, fiyat durgunlaşır veya düşer.

Bununla birlikte, Bitcoin madenciliği değiştirilemez, bu da altına kıyasla daha iyi bir bahis yapar. McGlone ayrıca Bitcoin'in 180 günlük volatilitesinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığına dikkat çekti. En son bunu Bitcoin yaptığında  2015 yılında başlayan ve 2017'de sona eren boğa piyasasıyla sonuçlandı.

Dijital Varlık Yatırım Yönetimi CEO'su Adam Pokornicky, JPMorgan Chase ve Goldman Sachs gibi üst düzey ABD bankalarının müşterilerine Bitcoin satın almamalarını tavsiye edebileceğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ