Dev Bitcoin borsası Binance’ın CEO’su, yüzde 70'lik MATIC değer düşüşünü araştırmak için devreye girdikten sonra, kripto para ekibinin bu düşüşten sorumlu olmadığını dair bir duyuru yayınladı.

Analistler Bu Altcoin

Twitter’daki kripto topluluğunun bildirdiği üzere sadece iki hafta içinde yüzde 200 değer kazandıktan sonra, Binance’in başarılı IEO projelerinden biri olan MATIC aniden fiyatının yüzde 70’ini kaybetti.

Binance’ın CEO’su CZ, ekibinin bir soruşturma yürüttüğünü ve çok sayıda yatırımcının para kaybetmesine neden olan Matic le bu durumun hiçbir ilgisinin olmadığını belirtti.

Bir blog yazısında Matic, tüccarlar ve analistler olanların nedenlerini açıklarken fiyat dalgalanmasında herhangi bir hatanın olmadığını açıklıyor.

Matic Tokenlarını Serbest Bıraktı

Yazarın, fiyat kaybının platformun kendisi tarafından tetiklendiğini söylediği bir Twitter hesabından bir iddia geldi.

Blog yazısında MATIC, topluluğu, toplam arzın yüzde 2,5'ini oluşturan ve Etherscan'dan kanıtlar sağlayacak olan dışa dönük token hareketi konusunda önceden uyardıklarını yazdı.

Daha sonra, FUD postasını yayınlayan ilk hesaptan bir özür geldi. Yazar, yanlış olduğu ortaya çıkan verileri yayınladığı için özür diledi.

Balinalar MATIC Fiyat Düşüşü İçin Suçlanıyor mu?

CZ, tweetinde “fiyatın düşmesine panikleyen birkaç büyük yatırımcının satışı neden oldu” açıklamasını yapıyor

Bir kripto para yatırımcısı @ Thrillmex ayrıca, bunun tüm MATIC yığınını piyasaya salıverdiği bir kripto balina nedeniyle meydana geldiğine inanıyor. Küçük tüccarlar panikledi ve satmaya başladı, diye yazıyor.

Yatırımcı, topluluğa kripto paraya yatırım yaparken kaybedebileceklerinden daha fazlasını riske etmemelerini hatırlatıyor.

Bir kripto para analisti @CryptoMichNL, fiyat düşüşünün nedeninin Binance üzerinde MATIC'in düşük likiditesi olduğunu ve borsada marj işlemine izin verdiğini ve RVN gibi benzer kripto paraların da aynı durumda olduğunu söylüyor.

Yatırımcı Scott Melker de onunla aynı fikirdeyken, MATIC'in düşük likidite oranını düşüşün nedeni olarak gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ