Bir analist, Solana'nın bir milyardan fazla insanı Crypto dünyasına çekeceğine ve en popüler zincir olarak Ethereum'u geçeceğine inanıyor.

Analistler :Etheruem Rakibi Solana

Bir analist, Solana'nın bir milyardan fazla insanı Crypto dünyasına çekeceğine ve en popüler zincir olarak Ethereum'u geçeceğine inanıyor.
Solana'nın devam eden kesintileri, başarısı konusunda şüphe yaratmaya devam ediyor.
Ethereum Layer-1 rakibi Solana, geçen yıl bazı önemli güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalsa da, bazı analistler bu konuda iyimser olmaya devam ediyor. InvestAnswers'a ev sahipliği yapan kripto analistleri, Solana'nın kripto alanına bir milyar daha fazla kullanıcı getirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Yorumlar, Solana'nın geçen 1 Ekim Cumartesi günü başka bir ağ kesintisi bildirmesinden sadece birkaç gün sonra geldi. Analist, Solana'nın kesinti geçmişinin, blok zincirinin sürekli olarak blok zinciri sınırlarını test etmesinden kaynaklandığını ekledi. Analist, Solana'nın "sadece başka bir zincir" olmadığını, bunun yerine bir sonraki büyük kripto benimseme dalgasını tetikleme potansiyeline sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Analist şunları söyledi:

[Anatoly Yakovenko ve Raj Gokal'ın] hedefi blok zincirine bir milyar getirmek ve evet, bu sadece limitleri test ederek başarılabilir ve bu adamlar bunu başarmak için gerekli kimlik bilgilerine sahipler…
Web2'de çok fazla çökme oldu. Bu normal. Herhangi bir şeyin sınırlarını zorladığınızda, gelişimin bir parçasıdır. Ben her zaman Formula 1 benzetmesini kullanırım – en hızlı olan arabalar bazen en hızlı patlayan motorlara sahiptir, tıpkı bu sezon Ferrari gibi…

Ama yine de zinciri düşünün. Ölçeği düşünün. Evet, kodun iyileştirilmesi gerekiyor. Evet, istikrar anahtardır. Hala beta aşamasında. Hala çok genç bir zincir ve evlat edinme Mart 2021 itibariyle en çılgın hayallerimin çok ötesinde. Solana'nın bu hızla Ethereum'un öğle yemeğini yiyeceğini mi düşünmüştüm? Hayır.

Solana'ya Karşıt Görüş

Solana'yı Ethereum'a potansiyel bir rakip olarak destekleyen analistler olsa da, hala sahadaki azmini kanıtlaması gerekiyor. Geçen yıl boyunca, Solana blok zinciri ağı, sonuncusu 1 Ekim Cumartesi günü olmak üzere birkaç büyük kesintiyle gölgelendi.

Solana'nın büyümesini destekleyen meraklılar olsa da, eleştirmenler bazı potansiyel kusurlara dikkat çekti. Son kesintiden sonra, CyberCapital'in Kurucusu ve CIO'su Justin Bons, Solana hakkında bazı başlangıç açıklamaları yaptı. Kripto araştırmacısı, SOL'un doğuşuyla ilgili "açık bir sahtekarlığa" işaret ediyor. O not aldı:
Solana kuruluşundan bu yana tartışmalarla gölgelendi Sık sık kesintiler, arızalar, hack'ler ve skandallarla!
En son "ağ kesintisi" ile başlayan Solana, 1 Ekim 2022'de 3 saatten fazla kapalıydı! Hepsi tek bir doğrulayıcının geçersiz bir blok oluşturması nedeniyle Doğrulayıcıların yanlış zincirde takılıp kalmasına ve geri dönememesine neden oluyor Tüm zinciri durduruyor!
Bu asla olmazdı ve BTC & ETH gibi zincirlerde asla olmadı! Daha da şok edici olan, SOL ağının bu başarısızlıktan nasıl kurtulduğu “kümeyi yeniden başlatma kararı alındı” Diğer bir deyişle, zincir kontrol noktası kullanılarak merkezi bir şekilde sıfırlandı!

Bons, ayrıntılı Twitter ileti dizisinde, Solana'nın bu tür birden fazla kesintiyle karşı karşıya kaldığı ve kullanıcılarının insafına bırakıldığı geçmiş örneklere dikkat çekti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ