Tecrübeli yatırımcı Tony Vays, Bitcoin'in 2023'te 100.000 dolara ulaşabileceğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesini yaratabileceğini tahmin ediyor.

Analistler, Kripto Pazarını Olgunlaştırarak Bitcoin Fiyatının %450 Artarak 79.000 Dolara Yükselebilir

Tecrübeli yatırımcı  Tony Vays, Bitcoin'in 2023'te 100.000 dolara ulaşabileceğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesini yaratabileceğini tahmin ediyor. BTC geriye dönük testinden elde edilen analiz, tarihsel davranışların olası bir tekrarına işaret ediyor.
Eski Wall Street analisti Tone Vays'e göre, Bitcoin fiyatı 2023'te önemli ölçüde artabilir. Kripto pazarını etkileyen uzun süreli düşüş piyasası koşullarına rağmen, son spekülasyonlar Bitcoin'in gelecek yıl fırlayabileceğini gösteriyor.

Sam Bankman-Fried'in sahibi olduğu kripto borsası FTX'in trajik düşüşü, düşüş piyasasının yoğunluğunu tetikledi. Örneğin, dünyanın bir numaralı kripto para birimi, FTX'in çöküşünün ardından iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. FTX fon toplamayı başarırsa, kripto krizleri azalabilir.

Vays, milyonlarca YouTube abonesine hitap ederken 2023'te Bitcoin için uzun bir boğa koşusu öngördü. Onun bakış açısına göre, Bitcoin 11 bin dolara düşerse, dijital varlık 2023'te 100 bin dolarlık yeni bir ATH'ye ulaşabilir. Tahmininin uzun vadeli sahipleri daha fazla BTC satın almaya çekeceğine inanıyor.

11.000 dolara kadar bir kapitülasyona sahip olabiliriz ve gelecek yıl yine de 100.000 dolara ulaşabiliriz. Çünkü bir çok Bitcoin soğuk depoya gitmek üzere çünkü insanlar ucuza satın alabiliyor.

Geçen hafta BTC, tahmini üretim maliyeti olan 15.000 doların üzerinde birkaç yüz dolar olan 15.600'e düştü. Şu anda BTC, son 24 saatte yaklaşık yüzde 1 değer kazanarak 16.712,22 dolardan işlem görüyor. Vays'in analizine göre, BTC 18.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kapanırsa, beklenen düşük gelebilir. Maalesef BTC, tahmininden sonra henüz destek seviyesine ulaşmış değil. Dijital varlık 18.500 $ işaretini ilerletirken, tüm parmaklar öngörülen işarette çaprazlanır.

Bitcoin'in 2023'te Fırlamasının Daha Fazla Nedeni- Ex Wall Street Analisti

Kıdemli tüccar, analizine başka bir izdiham ekledi – kripto ticaret platformu BitMEX'teki fonlama oranları. Mevcut oranların, tarihsel davranışa dayalı olarak BTC için gelen bir dip olduğunu gösterdiğini söyledi.

Analizinde, önceki yıllarda BTC davranışı üzerinde geriye dönük testler gerçekleştirdi. Araştırmasını BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden önce meydana gelen olaylara odakladı. Dedi ki:

Piyasalar bu şekilde dibe doğru gidiyor. BitMEX fonlama oranının en son ne zaman bu kadar düşük olduğuna bakalım. Fonlama oranının en son bu kadar düşük olduğu zaman Mayıs 2021'deydi. Bakalım Mayıs 2021'de neler oldu. Bu tam buradaydı [30.000$]. Sonunda, bundan sonra tüm zamanların en yüksek [69.000$] seviyesine çıktık. Bu yüzden bu oranları alacağım. Düşük olma ihtimalini alacağım.

Grafikten yapılan analiz, çoğu yatırımcının yoğun bir şekilde kısa pozisyon biriktirdiğini gösteriyor. Devam eden bu durum, kripto pazarında kısa süreli bir sıkışmaya neden olabilir. Tony Vays tarafından listelenen analiz, 2023'te Bitcoin'in mevcut ATH'sini kırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ