Çarşamba günü yapılan blöfden bu yana 9.000 doların altında işlem yaptıktan sonra, Bitcoin son birkaç gün içinde güçlü bir iyileşmeye maruz kaldı ve bu son saatte görülen bir kırılma ile sonuçlandı.

Analistler Neden Bitcoin’de Boğa Bekliyor

Çarşamba günü yapılan blöfden bu yana 9.000 doların altında işlem yaptıktan sonra, Bitcoin son birkaç gün içinde güçlü bir iyileşmeye maruz kaldı ve bu son saatte görülen bir kırılma ile sonuçlandı.

Kripto para birimi, bu makalenin yazıldığı an 9.150 $ 'a işlem görüyor - ralli sonrası 8.400 $' lık düşük seviyelerden % 9 daha fazla ve son 24 saatte yaklaşık % 4 daha fazla artışa işaret ediyor. Yine de BTC, 9.500 $ 'lık üst seviyeden hala birkaç yüz dolar çekmektedir.

Bitcoin'in kırılması, kripto para biriminin son birkaç gün içinde bastığı bir dizi düşüş sinyaline rağmen geliyor: 1) Cumartesi sabahı Binance'de görülen 1.000 Bitcoin - 8 milyon doların üzerinde - bir satış duvarı ve 2) BTC'nin GTI Global Güç Göstergesi 70'i geçerek boğa eğiliminin tükendiğini gösteriyor.

Üst düzey analistlere göre, 9.000 doları aşan hamle yükseliş trendinin sonundan uzak.

Tanınmış bir trader, şu anda grafiklerde görülen yukarıda belirtilen düşüş sinyalleri ile bile, şu anda Bitcoin'de yükselişin nedenlerinin güçlü bir birleşiminin olduğunu belirtti:

Uzun vadeli ödeme tutarı olan BitMEX'in fonlama oranı ve insanların BitMEX için BTC’nin endeks fiyatına göre Bitcoin için ödediği prim endeksi “hala negatif” tir. Bu, uzun vadeli ürünlerin henüz fazla kaldıramadığını göstermektedir.

Bitcoin, yıllık hacim ağırlıklı ortalama fiyatın üzerinde işlem görüyor.

BTC, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindedir.

Bir günlük Ichimoku Bulutu yükselişe geçti.

Bitcoin’in blok ödülünün yarıya indirilmesine 10 gün kaldı.

İyimserlik, aşağıdaki grafiği paylaşanlar gibi diğer tüccarlar tarafından da tekrarlandı, bu da Bitcoin'in son fiyat hareketinin ürkütücü bir şekilde, kripto para biriminin makro düşüklerden parabolik bir kırılma gördüğü Ağustos 2015'te görülenlere benzer olduğunu gösterdi.

 Bitcoin bu fraktal'ı bir T'ye kadar takip etmeye devam ederse, yaklaşık bir haftada 14.000 $ 'a çarpabilir, bu da Bitcoin yarıya indirilmesi ve madencilerin koinleri tarafından teşvik edilmesini izler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ