Bitcoin boğa durumu hızla şekilleniyor olabilir. Ancak XRP ve diğer altcoin grafikleri bazı analistlere göre hala “çöp” gibi görünüyor.

Analistlere Göre Bitcoin’de Boğa Durumu Devam Ederken Altcoinler İçin Bu İfade Kullanıldı

Bitcoin boğa durumu hızla şekilleniyor olabilir. Ancak XRP ve diğer altcoin grafikleri bazı analistlere göre hala “çöp” gibi görünüyor.

Bu iddiayı yapan analist, varlık 8.000 $ 'da işlem gördüğü 2018 yılının ortasında BTC'nin 3.200 $' a düşeceğini söyledi. Bu doğru bir tahmindi, amiral gemisi kripto para birimi tahminden sadece altı ay sonra 3.150 dolar seviyesine düştü

Bitcoin'in ayak izlerini takiben, XRP gibi altcoinler geçen hafta güçlü bir iyileşme sağladı. Genel olarak, geçen haftanın en düşük seviyelerinden % 10 civarında toplanarak piyasa liderinin performansına rakip oldular.

Yine de üst düzey bir analiste göre, önde gelen kripto para birimlerinin grafikleri ders kitabında düşüş gösteriyor:

Grafikler, söz konusu altcoinlerin, olası bir iyileşmeden önce % 10-20'lik bir düşüşün ardından bir damla izlenmesi gereken ders kitabı baş ve omuz düzeltmeleri yazdırdığını göstermektedir. Altcoinler aynı zamanda bir Elliot Wave düzeltmesindedir ve aşağıya düşme şanslarını arttırır.

Analistin XRP, EOS, BCH ve LTC grafikleri, alandaki diğer önde gelen yorumcular arasında altcoinler üzerindeki düşüş hissini yansıtıyor.

Ünlü bir kripto para analisti olan Josh Olszewicz, 15 Mayıs'ta Bitcoin'in hakimiyet şemasının bir ders kitabı golden cross yazdırdığını gözlemledi.

Bir piyasanın 50 günlük basit hareketli ortalaması, 200 günlük basit hareketli ortalamasının üzerine çıktığında golden cross oluşuyor. Bu tür kalıplar, analiz edilmekte olan piyasada yukarı doğru yaklaşmanın bir göstergesidir.

Kimi analistlerin önerdiği gibi, altcoinlerin temelleri aşağı yönlü.

Yukarıda adı geçen analist, en az dört altcoinin düşmesini beklemekte. Ancak bazıları XRP'nin şu anda en düşüşlü görünüme (nispeten konuşma) sahip olduğunu söylüyor.

Kripto yatırım fonu Bitazu Capital'in kurucu ortağı Mohit Sorout, XRP geçen ay BTC'ye karşı önemli bir desteğin altına düştüğünde düşüş eğilimini gösterdi.

 


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ