Kripto analiz firması Santiment, geçtiğimiz hafta hangi altcoin kripto balinalarının birikim yaptığını ortaya koyuyor.

Analitik Firması Santiment

Kripto analiz firması Santiment, geçtiğimiz hafta hangi altcoin kripto balinalarının birikim yaptığını ortaya koyuyor.

Balinalar birikim yapıyor

Santiment, piyasa koşullarına ilişkin yeni bir raporda, 3 Mart itibarıyla yearn.finance (YFI) tokenine sahip balina sayısının bir önceki haftaya göre 64'ten 68'e yükseldiğini söylüyor.

Santiment'e göre Enjin (ENJ) oyun tokenı da bu hafta yenilenen balina ilgisinin konusu. 1 milyondan fazla tokene sahip 91 ENJ sahibi var, bu da önceki hafta 84'ten bu rakama yükseldi.

Ayrıca Santiment, balinaların Crypto.com'un yerel varlık CRO'sunu önemli bir hızla biriktirdiğini fark etti. Firma, 3 Mart'ta 2.591 kişinin 10.000'den fazla CRO tokenine sahip olduğunu ve bir hafta içinde% 2.78'lik bir artışı temsil ettiğini gösteriyor.

Balinaların nakit veya diğer varlıklar lehine kaçtığı üç altcoin, katman 2 ölçekleme çözümü Polygon (MATIC), sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA) ve zincir dışı ölçeklendirme çözümü Raiden (RDN).

MATIC’in balina nüfusu azalıyor olsa da Santiment, kısa süre önce ENJ, Theta Fuel (TFUEL) ve XinFin (XDC) ile birlikte ölçeklendirme çözümünün şu anda piyasanın çoğundan, özellikle de BTC'den daha iyi performans gösterdiğini bildirdi.

Bazı altcoinler son zamanlarda Bitcoin'i geride bırakıyor olsa da Santiment, 49.500 Twitter takipçisine kripto balinalarının BTC tedariklerini yediklerini ve muhtemelen piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı için bu durumun büyük bir artışa işaret ettiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ