Bugünün yükselişi, kripto piyasalarının çoğunlukla yeşilde olması, avalanche da birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaşması ve yazılı olarak gün içinde %10'un üzerinde artmasıyla geldi.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), fiyatlar yaklaşık %20 arttığı için Pazartesi günü kripto piyasalarında en kayda değer kazançlardan biriydi.

Pazar günkü 0,7464 $'lık dip seviyesinin ardından MATIC/USD, haftaya başlamak için 0,9269 $'lık gün içi en yüksek seviyesine çıktı.

Bu fiyatların 1,00 doların altına düştüğü 9 Mayıs'tan bu yana tokenin işlem gördüğü en yüksek seviye.


MATIC/USD – Günlük Grafik

Sekiz haftadan biraz uzun bir süre sonra, yükseliş baskısı artmaya devam ederken şimdi 1,00 dolarlık bölgeye yeniden girmenin eşiğindeyiz.

Bu orta vadeli yukarı yönlü momentumun bir sonucu olarak, 10 günlük hareketli ortalama, bu son rallinin arkasındaki katalizör olan 25 günlük MA ile geçişini genişletmeye devam etti.

Bununla birlikte, 14 günlük RSI'nin, Ekim 2021'den bu yana en yüksek okuması olan 77'nin üzerinde takip ettiği ve bunun MATIC'in 1,00 dolar seviyesini yeniden yakalamasını engelleyen en büyük engellerden biri olabileceği belirtilmelidir.

Avalanche (AVAX)

Pazartesi günkü bir başka büyük hareketlilik de bugünkü seansta %10'un üzerinde yükselen ve bu süreçte birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaşan Avalanche (AVAX) oldu.

Bugün erken saatlerde, AVAX/USD altıncı gün yükseldi ve bu çalışma sürecinde 24.08$'a ulaştı.

Hareket fiyatların 9 Haziran'dan bu yana tutulan 21.10 dolarlık kilit direnç seviyesini geçtiğini gördü.

AVAX/USD – Günlük Grafik

Bu tavanı kırdığından beri, boğalar bir sonraki ilgi noktası olarak görünen 28.00$ ile bir başkasını hedefliyor gibi görünüyor.

Poligon grafiğine benzer şekilde buradaki RSI, fiyatların şu anda aşırı satın alındığını ve endeksin şu anda 62.8'de izlendiğini gösteriyor.

Bu, 4 Nisan'dan bu yana görülen en yüksek seviye, ancak AVAX'ın yükseliş trendine devam etmesi için fiyat gücünün 70'e doğru gitmesi gerekecek.

Not: Bu yazı ve bu yazıdaki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ