Borsa saklama ağı Binance.US, CoinList, Blockchain.com, Strix Leviathan ve Wintermute'u içerir.

Anchorage, Beş Kripto Borsasıyla Gözetim Ağı Oluşturuyor

Borsa saklama ağı Binance.US, CoinList, Blockchain.com, Strix Leviathan ve Wintermute'u içerir. Kripto saklama şirketi Anchorage Digital, kısa süre önce kurumsal müşteri fonlarını borsalardan düzenlenmiş varlık kasalarına ayırmak için beş dijital varlık alım satım platformuyla bir borsa saklama ağı kurdu.

Bir duyuruda, emanetçi Binance.US, CoinList, Blockchain.com, Strix Leviathan ve Wintermute ile ortaklık kurduğunu belirtti. Anchorage'a göre bu, kurumlara çok çeşitli ticaret çiftlerine doğrudan erişim sağlayacak.

Saklama firması ayrıca, saklama ağının oluşturulmasının, Kayıtlı Yatırım Danışmanları gibi kurumların, bir ticaretin tüm yaşam döngüsü boyunca varlıkları bir emanetçi aracılığıyla elinde tutarak müşterilerine karşı yükümlülüklerini güvenli bir ortamda yerine getirmelerine olanak tanıdığını belirtti. Ek olarak, bu, varlıklarının saldırıya açık sıcak cüzdanlarda saklanmadığını bilerek müşterilere bir tür gönül rahatlığı sağlar.

Anchorage'ın kurucu ortağı ve başkanı Diogo Mónica, bunun endüstrinin "hodl" ötesine geçmesine izin verdiğini söyledi. Tweet attı: Anchorage Digital CEO'su Nathan McCauley, tıpkı daha geleneksel finans yapılarında olduğu gibi, borsalar ve emanetçilerin farklı olması gerektiğinin altını çizdi. Kripto alanı kurumsal müşterilerden daha fazla güven kazanmak istiyorsa, endüstrinin geleneksel finansla "aynı oyun kitabını izlemesi" gerektiğini belirtti.

Anchorage, ABD'nin İlk Ulusal Kripto Bankası Tüzüğünü Verdi

Döviz saklama ağının oluşumu, Amerika Birleşik Devletleri Para Birimi Denetçisi Ofisi'nin (OCC), kara para aklamayla mücadele düzenlemelerinin olası ihlalleri nedeniyle Anchorage aleyhindeki işlemleri durdurma ve durdurma niyetinde olduğunu açıklamasından aylar sonra geldi. O zamanlar saklama şirketi Cointelegraph'a OCC tarafından belirlenen alanları güçlendirmek için çalıştıklarını söyledi.

Bu arada, Aralık 2021'de Anchorage, büyük yatırım KKR tarafından yönetilen bir finansman turunda 350 milyon dolar güvence altına aldı. Bu olayla birlikte firmanın değerlemesi 3 milyar doların üzerine çıktı. Bu aynı zamanda KKR'nin kripto para birimi alanına yatırım yapmak için ellerini ilk kez denediğini de işaret ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ