Kripto dünyasındaki ilk Fiat Cash In Cash Out lisanslı Defi projesi.

Kripto dünyasındaki ilk Fiat Cash In Cash Out lisanslı Defi projesi. Merkezinde otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) merkezi olmayan borsa bulunan kapsayıcı bir merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi olan AnchorSwap, DeFi ürünleri aracılığıyla “herkes için kripto” getiriyor.

Platform, ekosistemindeki işlemlerin düşük ücretlere sahip olmasını ve kripto para birimi alanındaki herkes tarafından kullanılabilmesini sağlamak için Binance Akıllı Zinciri (BSC) üzerine inşa edilmiştir. Şu anda kullanıcılara likidite çiftlikleri, havuzlar ve blok zinciri tabanlı bir piyango hizmeti ile birlikte bir AMM protokolüne dayalı merkezi olmayan bir değişim sunuyor.

DEX, yerel $ANCHOR tokeni de dahil olmak üzere Binance Akıllı Zincirindeki ana tokenleri kapsayan altı aktif havuza sahiptir. Bu havuzlar BNB, ANCHOR, BUSD, BTCB, ETH ve PancakeSwap'ın yerel CAKE tokeni  içindir.

AnchorSwap, bir sanal varlık hizmeti sağlayıcısı olan B&GR GmbH, bir blockchain ürün geliştirme şirketi olan Chiffre IT Solution DOO ve Dubai'deki bir VIP satış ofisi olan The Crypto Team gibi tüzel kişiler tarafından desteklenen bir ekosistem olan AnchorFinance'ın bir parçasıdır.

Şirket, kripto para ağ geçidine yönelik lisanslı bir fiattır ve lisansına göre yazılım geliştirme, sayısız finansal faaliyetler, bilgisayar programlama ve danışmanlık ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi faaliyet için yetkilendirilmiştir.

AnchorSwap'i Diğerlerinden Ayıran Nedir?

AnchorSwap, yalnızca kullanımı daha ucuz bir blok zincirine dayalı olmayan, aynı zamanda kullanıcıların daha fazlasını yapmalarına yardımcı olan sağlam temeller üzerine inşa edilmiş, çok ürünlü, çok yönlü bir DeFi ekosistemi sunarak diğer merkezi olmayan finans platformlarından ayrılıyor.

AnchorFinance, Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı lisansı altında birden fazla ürün geliştirdi ve AnchorSwap merkezi olmayan borsada, ortalama Binance Akıllı Zincir işleminin maruz kaldığı 0,15 ABD doları işlem ücretlerine eklenen %0,15'lik basit bir işlem ücreti alıyor.

Diğer popüler merkezi olmayan platformlar ya bir ya da iki ürüne sahiptir ve kullanılan havuzlara bağlı olarak %0,3 ila %1'lik bir işlem ücretine ek olarak Ethereum ağında 200$'a kadar çıkabilen işlem ücretlerine sahiptir. SushiSwap, PancakeSwap ve Uniswap tek zincirlerin üzerine inşa edilirken, AnchorSwap 2022'nin ilk yarısında çoklu zincire geçecek.

 

AnchorFinance ayrıca en yüksek güvenlik standartlarını takip ederken, ürünleri hem kripto para birimine yeni başlayanlar hem de risklerini çeşitlendirmek veya hepsi bir arada bir platforma yerleşmek isteyen ileri düzey kullanıcılar için uygundur.

Sloganını onurlandıran AnchorFinance, hizmetleri aracılığıyla “herkes için kripto” getirmeyi hedefliyor.

AnchorFinance'ın Geleceği

AnchorFinance, piyasaya sürülmeye hazırlanan bir dizi yeni ürün ve hizmete sahiptir. Gelecekte, 2022'nin ilk yarısı için, kullanıcılarına bu gelişen pazara erişim sunan, değiştirilemez bir token (NFT) platformu başlatmaya hazırlanıyor.

Platformun NFT pazarı, yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay, basit bir kullanıcı deneyimi aracılığıyla NFT'ler oluşturmayı ve paylaşmayı amaçlar. Platformu kullanmak için kodlama deneyimi gerekli değildir.

Bunun da ötesinde, AnchorFinance, bu yılın ikinci çeyreğinde AnchorLink çok zincirli cüzdanını piyasaya sürüyor. Bu son teknoloji uygulama, kullanıcıların tokenlerini AnchorFinance ekosistemi ile oluşturulmuş bir cüzdanda saklamasına ve fiatı kriptoya değiştirmesine, kriptoları takas etmesine ve çiftliklerde ve havuzlarda hissesine izin verecek.

$ANCHOR Tokenleri

AnchorFinance'ın kalbinde yer alan $ANCHOR tokeni, yukarıda bahsedildiği gibi Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiştir ve bu ekosistemde onunla ilişkili bir dizi kullanım örneğine sahiptir.

ANCHOR tokenin, gelecek yılın sonuna kadar ulaşılması beklenen 250 milyonluk sınırlı bir arzı var. Düzenlenen tokenlerin %9'u, istikrarlı büyümesini sağlamak için platformun geliştirme ekibiyle paylaşılıyor.

Ayrıca, her ANCHOR işlemi, %2'si otomatik olarak AnchorSwap'ın likidite havuzlarına dağıtılan ve %0,5'i deflasyonist bir politikanın sürdürülmesini sağlamak için yakılan %2,5 vergiye tabidir.

AnchorSwap hakkında daha fazla bilgiyi platformun web sitesinde bulabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ