Ethereum merkezli geliştiricinin platform şirketi, California merkezli risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den 25 milyon dolarlık bir fon yatırımı aldı. Compound, yatırım şirketini DeFi endüstrisinin geleceği konusunda ikna edebildi.

Andreessen Horowitz

Ethereum merkezli geliştiricinin platform şirketi, California merkezli risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den 25 milyon dolarlık bir fon yatırımı aldı. Compound, yatırım şirketini DeFi endüstrisinin geleceği konusunda ikna edebildi.

Merkezsiz Endüstri Büyüyor

Merkezi Olmayan Finansman veya DeFi endüstrisinde ani bir artış olduğu fark ediliyor. Pazar toplamda 650 milyon dolardan fazla bir değere ulaştı. DeFi endüstrisindeki bu ani artışın arkasındaki sebep, birçok platform ve şirketin Ethereum ağını DeFi protokollerini başlatmak için kullanmasıdır.

Yarışta bu tür atlardan biri, Compound adı verilen San Fransico merkezli şirket. Şirket, geliştiricilere topluluk için yeni finansal uygulamalar oluşturma konusunda açık kaynaklı bir platform sunuyor. Compund protokolünün örneklerinden bazıları Compund Ara birimin kendisi, Zerion, Coinbase Wallet, DeFi Saver, InstaDapp’tan oluşuyor

Andreessen Horowitz ve İlk Noel Hediyesi 25 Milyon Dolar Değerinde

Noel hediyesi Compound’a erken gelmiş durumda. Ethereum merkezli geliştiricinin platform şirketi, California merkezli risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den 25 milyon dolarlık bir fon aldı. Compound, yatırım şirketini DeFi endüstrisinin geleceği konusunda ikna edebildi. Borç verme piyasası son birkaç ay içinde giderek daha fazla insanın bu alana girmesiyle önemli bir büyüme göstermiş durumda. Blockchain.com 14 Kasım’da borç verme masasını açıkladı. Başka bir kripto komisyoncusu ise Tagomi adlı kredi verme platformunu başlattı.

Compound Büyüyor

Compound'un kurucusu Robert Leshner, platformun kredi verme platformunda 150 milyon doların üzerinde değere sahip varlığa ulaştığını ifade ediyor. Firmanın mevcut hedefi, hizmetlerini kitlesel hale getirmekr ve hizmetlerini büyük ölçekte sunmak için büyük borsalarla ekip kurmayı planlamak. Leshner ayrıca şirketin kripto tutkunlarının dikkatini çekme yönünde çalıştığını da belirtiyor.

Ayrıca, tanımlanmış merkezsiz yönetişim bölgesinde hareket etmeyi hedefliyorlar. Andreessen Horowitz'in genel ortağı Chris Dixon, kredi verme protokolünün dünyadaki herkese açık olduğunu ve insanların bankaları ortadan kaldırarak paralarına ilgi duymalarını sağladığını belirtti. Şirket bağımsız olarak çalışıyor ve diğer banka kurulumları gibi protokol üzerinde herhangi bir etkiye sahip değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ