Bilinen kripto para hayranı ve eski ABD başkan adayı Andrew Yang, yakın zamanda imza politikasını savundu. Her Amerikalı yetişkinin bu krizin geri kalanı için aylık 2.000 $ alması gerektiğini söyledi.

Bitcoin Savunucusu Andrew Yang: Kriz Sürecinde Her Amerikalıya Ayda 2.000 Dolar Verilmeli

Bilinen kripto para hayranı ve eski ABD başkan adayı Andrew Yang, yakın zamanda imza politikasını savundu. Her Amerikalı yetişkinin bu krizin geri kalanı için aylık 2.000 $ alması gerektiğini söyledi.

Andrew Yang'ı Demokratik birincil döngüden hatırlayabilirsiniz. Kripto paralar için açık bir planı olan tek aday olduğu biliniyordu. Blockchain alanında da tanınmış ve endüstri için büyük bir potansiyel görüyor.

Bu krizde sesini duyuruyor ve imza politikası önerisini savunuyor.

Her Amerikalı yetişkine 2000 $ verin

Geçtiğimiz hafta ABD'de 5 milyon kişi daha işsiz kaldığı iddiasıyla durum kötüleşti. Amerikalıların yaklaşık % 13'ünün işsiz olduğu tahmin ediliyor ve yapısal işsizlikle ve başvuru yapamayanlarla birleştirildiğinde bu sayı % 17-20'ye kadar çıkabilir.

Kongre, her bir Amerikan ailesine en az 1.200 dolar vererek finansal piyasaları likidite ile pompalayarak bu sorunu çözmeye çalıştı. Bununla birlikte, bu planın kullanıma sunulması, aşırı derecede karmaşık olduğu ve doğru şeylere öncelik vermediği için eleştirilmiştir. Basitçe söylemek gerekirse, Amerikalılara doğrudan nakit vermek en iyi strateji olmaya devam ediyor. Andrew Yang'a göre, hükümet yeterince şey yapmıyor.

Son tweet'te Yang, her Amerikalı'nın bu kriz süresince her ay 2.000 $ alması gerektiği fikrini savundu. Tweet hem destek hem de eleştiri aldı.

Bazıları bu fikri 'çok pahalı' olarak eleştirse de, diğerleri Fed'in finansal piyasalar için trilyonlarca dolarlık para bastığını vurguladı. ABD hükümetinin “karşılayamayacağı” iddiası son iki aydır tamamen ortaya çıktı.

Yang’ın Siyasi İstekleri

Yang Şubat ayında ABD başkanlık yarışından ayrılsa da hala aktif olmaya devam ediyor. Bu kriz sırasında, evrensel temel gelire (UBI) verdiği destek konusunda vokal olmuş ve ekonomiyi tanılamanın doğru olduğuna dair kanıt olarak görmektedir. Başkan Vekili için olası bir rakip olarak kabul ediliyordu, ancak bu isteklerin azaldığı görülüyor.

 Gelecekte yapılacak başka bir başkanlık turu da söz konusu olmayabilir. Blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini anlayan ilk ve tek aday olarak, endüstrinin yine onun arkasında toplanmasını bekleyebiliriz. Ancak şimdilik, önümüzdeki 2020 seçimlerinde sonucun ne olacağını izlememiz ve görmemiz gerekiyor; bu bir kavgaya bağlı, bu yüzden beklenmedik bir şey bekleyin.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ