Bir Alto anketine göre, ankete katılan Amerikan Y kuşağının %40'ı, yatırım fonlarına sahip olanlardan daha büyük bir yığın olan kripto para birimlerine yatırım yaptı.

Anket:ABD Millennials Yatırım Fonlarından Daha Fazla Kriptoya Sahip

Bir Alto anketine göre, ankete katılan Amerikan Y kuşağının %40'ı, yatırım fonlarına sahip olanlardan daha büyük bir yığın olan kripto para birimlerine yatırım yaptı.

Yatırımcı firma Alto tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, Amerikan Y kuşağının (26-41 yaş arası) %40'ı kripto paraya sahip. Ankete göre, insanların neredeyse aynı payı bireysel hisselere sahip.

Y Kuşağı ve Kriptoya Yakınlıkları

Anket ayrıca, daha fazla ABD bin yıllık servetinin bir kısmını yatırım fonlarıyla uğraşanlardan daha fazla kriptoya dağıttığını bildirdi. HODL'lerin %70'i dijital varlıkları Bireysel Emeklilik Hesaplarına IRA'lar dahil etti.

Ayrıca, kripto para sahibi olmayan bu yaş grubundaki Amerikalıların büyük çoğunluğu yakın gelecekte ekosisteme girmeyi düşünüyor.

Ancak mevcut makroekonomik koşullar, Y kuşağının herhangi bir varlığa yatırım yapmasını zorlaştırdı. Alto'nun Kurucusu ve CEO'su Eric Satz şunları söyledi:

“Göze çarpan bir tüketim, yükselen yaşam maliyetleri ve artan öğrenci kredisi borçları dünyasında, Y kuşağı gelecek için yatırım yapmayı zor buluyor çünkü bugünü karşılayamıyorlar.”

%77'si mülklere fon tahsis edeceklerini söylediğinden, gayrimenkulün ABD Y kuşağı için en çekici yatırım seçeneği olmaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. %67'si İnovasyon fonlarına atlayacaklarını söylerken, %55'i Melek Yatırımcılığı harika bir alternatif olarak nitelendirdi.

İki yıl önce, Amerikalı milyarder Tim Draper, Y kuşağının parasal geleceklerini güvence altına almak istiyorlarsa bitcoin'e yatırım yapmaları gerektiğini iddia etti. Ona göre, insanların emeklilik yıllarında kullanabilmeleri için parayı kenara koymak eski moda bir modelken, BTC'ye sahip olmak daha iyi bir strateji olabilir (önümüzdeki yıllarda fiyatının yükseleceğini varsayarsak).

Millennials'ın Yarısı Kripto Maaşlarına 'Evet' Diyor

Yakın zamanda yapılan bir başka ankette, Y kuşağının %36'sının ve Z Kuşağının (1997-2012 arasında doğanların) %51'inin maaşlarının yarısını fiat yerine dijital para birimlerinde almayı tercih edeceği tahmin ediliyor.

deVere Group'un (araştırmayı yürüten şirket) CEO'su Nigel Green, birçok gencin, bu insanlar çocukken meydana gelen teknolojik gelişmeler nedeniyle varlık sınıfını çekici bulduğunu öne sürdü. Yaşam süreleri boyunca yeniliklerde yaşanan “muazzam dalgalanmadan” etkilenenler, “dijital para birimlerinin muazzam potansiyelini” anlayanlar olduklarını da sözlerine ekledi.

Y kuşağı konusunda başka bir anket, bu tür milyonerlerin %47'sinin servetlerinin en az 1/4'ünü dijital varlıklara dağıttığını belirledi. Ayrıca %30'u sermayesinin yarısını piyasaya yatırmıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ