Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Güneydoğu Asya'daki kripto sahiplerinin davranışları, tutumları ve deneyimleri hakkında 62 sayfalık bir rapor yayınladı.

Anket, Bu 3 Ülkedeki Kripto Para Sahiplerinin Profilini Ortaya Koyuyor

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Güneydoğu Asya'daki kripto sahiplerinin davranışları, tutumları ve deneyimleri hakkında 62 sayfalık bir rapor yayınladı.

Anket, Malezya, Vietnam ve Filipinler'deki Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerine sahip kişilerin profillerine ilişkin bir dizi bulgu gösteriyor.

3.006 çevrimiçi katılımcıdan oluşan bir örneklem üzerine yapılan araştırma, 25 ila 34 yaşlarındaki Y kuşağının % 34'ünün kripto para birimlerine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Yaş grubu, üç Asya ülkesindeki kripto varlıklarının en yüksek sahipliğini temsil ediyor. Ek olarak, kripto sahiplerinin % 82'si lisans veya daha yüksek dereceye sahip. Bu özellikle katılımcıların en az % 88'inin yüksek eğitimli olduğu Filipinler ve Vietnam için geçerli.

Cinsiyet söz konusu olduğunda, erkekler ve kadınlar arasındaki kripto sahipliğinde önemli bir istatistiksel fark bulunmuyor.

Üç ülkedeki kripto sahiplerinin gelecekteki niyetleri, % 53'ünün kripto para birimlerini satış, takas veya harcama yerine “tutmak istediğini” ortaya koyuyor. Katılımcıların % 59'unun kripto varlıklarını tutmayı tercih ettiği Vietnam'da bu oran önemli ölçüde daha yüksektir.

Kripto para birimlerini anlama düzeyleri açısından,% 80'den fazlası dijital varlıklarını çok iyi anlamıyor. Ankete göre, tüm katılımcıların sadece % 17'si kripto para birimlerini “çok iyi” anladıklarını söyledi. Vietnam, dijital yatırımlarını % 23 ile çok iyi bilen en fazla katılımcıya sahiptir.

 Anket aynı zamanda kripto meraklıları arasında anahtar itici gücü ortaya koyuyor: hızlı bir para kazanma arzusu. Kripto para satın alan katılımcıların çoğu, üç ülkedeki katılımcıların % 41'inin “hızlı para kazanmak için” kripto para aldıklarını gösteriyor.  Bulgu, katılımcıların % 53'ünün dijital varlıklarını tutmayı tercih ettiğini göstermektedir. Sadece % 32'si ödeme veya çevrimiçi alışveriş için kripto para satın aldıklarını söylüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ