Çoğu yatırımcının para için içinde olmasına rağmen, NFT yatırımcılarının yaklaşık %58'i henüz bu alandan kâr elde edemiyor.

Çoğu yatırımcının para için içinde olmasına rağmen, NFT yatırımcılarının yaklaşık %58'i henüz bu alandan kâr elde edemiyor. DEXterlab tarafından yapılan bir anket, çoğu NFT yatırımcısının para için olduğunu ortaya koydu.

Araştırmaya göre, NFT yatırımcılarının %64'ünden fazlası "para kazanmak için" bir NFT satın aldıklarını söylüyor.

Rapora göre, NFT yatırımları, doğru satın alma kararları verdiklerinde yatırımcılara kar getirebilir. Bir örnek, bir yatırımcıya üç ay içinde 26 kat kar getirecek olan Blocksmith Labs koleksiyonlarıdır.

Kaynak: DEXTERlab

Anket, çoğu yatırımcının alana yığılmasının ikinci nedeninin, bir topluluğa ait olarak sosyal aidiyet duygusuna ve belirli NFT'lere sahip olmanın “esnekliğine” sahip olmak olduğunu sürdürdü.

Rapora göre, belirli projelere yapılan yatırımlar güçlü topluluklarına bağlanabilir. Rapor, Bored Apes'i örnek olarak kullandı ve şunları söyledi:

BAYC sahipleri ek NFT koleksiyonlarına ücretsiz olarak erişebilir veya özel etkinliklere katılabilir. Katılımcıların yalnızca %12,4'ü, bu öğeleri saklamak için alan Dijital Sanat koleksiyoncularıdır. NFT yatırımcılarının geri kalan %8,6'sı, özel özelliklere ve araçlara oyun içi erişim gibi oyunlarla ilgili amaçlar için varlıkları satın alır.

Bu arada, ortalama bir yatırımcı bir varlığa 50-500 dolar arasında harcama yapmaya isteklidir.Ankete katılan kişilerin %25,5'i tek bir NFT için 2.000 USD'den fazla ödüyor.

Çoğu NFT Yatırımcısı Henüz Kar Elde Etmedi

Çoğu NFT yatırımcısı para kazanmak için olduklarını söylese de, çoğu henüz bu alandaki yatırımlarından kar elde etmedi. Rapora göre, NFT yatırımcılarının yaklaşık %58'i henüz bu alandan kâr elde edemedi. Öte yandan, kalan %42, NFT'lere yaptıkları yatırımın kendilerine önemli bir getiri sağladığını iddia ediyor.

Bağlam olarak, Goblintown.wtf gibi ücretsiz nane NFT projelerine yapılan yatırımlar, yatırımcılara son otuz gün içinde %200'ün üzerinde kâr getirecekti.

Bununla birlikte, aynı zaman dilimi içinde mavi çipli koleksiyonlara yığılmış olabilecek kişiler, kripto endüstrisindeki genel piyasa gerilemesi nedeniyle çoğu koleksiyonun taban fiyatı son zamanlarda düştüğü için zararda olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ