Kraken anketine katılanlar, kripto para biriminin bu yıl yeni bir Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi (ATH) fiyatına ulaşabileceğini öne sürdükleri için Bitcoin'de süper yükseliyorlar.

Kraken anketine katılanlar, kripto para biriminin bu yıl yeni bir Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi (ATH) fiyatına ulaşabileceğini öne sürdükleri için Bitcoin'de süper yükseliyorlar. Ayrıca Ethereum'un yılsonundan önce 2018 zirve fiyatına yaklaşarak 6 kattan fazla toplanabileceğine inanıyorlar.

Müşteriler Kraken Intelligence ekibi tarafından 400 müşterinin beklentilerini toplayan bir ankete katıldılar. Katılımcılar, bireysel tüccarlar, kurumlar, yatırımcılar, ödeme firmaları, kripto borsaları ve madenciler dahil olmak üzere geniş kapsamlıydı.

Ankete katılanlardan 2020 yılında Bitcoin için fiyat hedeflerini vermeleri istendi ve tüm duygular çok farklıydı. Bazı kötümser katılımcılar fiyatın sıfıra ineceğini düşünürken, daha iyimser olanlar 100.000 $ 'a kadar yüksek fiyatları ima etti.


Duygudaki büyük değişime rağmen, fiyat hedeflerinin ortalama değerlemesi 22.866 $ idi ve Bitcoin hakkında son derece yükselişe işaret etti. Ortanca fiyat hedefi 19.424 $ iken, katılımcıların çoğunluğu bu yıl beklenen fiyat olarak 20.000 $ aktardı.

Bu fiyatlar, Aralık 2017'de Bitcoin'in 20.000 dolarlık işareti ilk geçtiği zamana kadar kaydedilen en yüksek fiyat aralığında. Bitcoin şu anda 6.200 dolar civarında işlem görüyorsa, 22.866 $ ortalama fiyat hedefine ulaşmak için 3.7 kat toplanması gerekecek.


Ankete katılanlar da Ethereum için benzer bir yükseliş eğilimi gösterdiler ve fiyat hedefleri ortalama 810 dolardı. Yine, kötümser katılımcılar Ethereum değerinin sıfıra düşmesini beklerken, çılgınca iyimser fiyatın yıl içinde 10.000 dolara ulaşmasını bekliyorlar. Ethereum için ortanca fiyat hedefi 500 $ iken, en çok atıfta bulunulan 300 $' lık makul bir fiyat hedefi oldu.

Ethereum'un şu anda 130 $ civarında işlem yapmasıyla, ortalama hedef fiyata ulaşmak için altı katın üzerinde yükselmesi gerekiyor.


Buna rağmen, Kraken kripto topluluğu, dijital varlıkların yıl boyunca performansı konusunda son derece olumlu görünüyor ve dolayısıyla yükseliş görünümleri doğal. Bu düşünceler, içeriden öğrenenler genellikle daha derin kavrayışlara sahip oldukları için kripto para piyasasının nereye gittiğine dair rehberlik sağlayabilir.

 Ayrıca, çalışmada önemli bir oran, genellikle herhangi bir ticari karar vermeden önce teknik analiz yaptıklarını ve temelleri dikkate aldıklarını belirtmiştir. Bu nedenle, duygularını vahşi tahminlerden ziyade oldukça anlaşılır ve güvenilir bir şekilde bilgilendirilmiş olarak düşünmek akıllıca olacaktır. Bu nedenle, Bitcoin ve Ethereum'un bu hedeflere ulaşması şaşırtıcı olmayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ