Anket, şaşırtıcı bir şekilde, katılımcıların yüzde 64'ünün NFT'leri para kazanmak için satın aldığını, diğerlerinin ise bunları topluluk ve esnek, dijital sanat sahipliği ve oyunlara ve araçlara erişim için satın aldığını gösterdi.

Anketlere Göre, Alıcıların %50

Anket, şaşırtıcı bir şekilde, katılımcıların yüzde 64'ünün NFT'leri para kazanmak için satın aldığını, diğerlerinin ise bunları topluluk ve esnek, dijital sanat sahipliği ve oyunlara ve araçlara erişim için satın aldığını gösterdi.

Ankete katılanların yaklaşık yüzde 48'i, NFT satın almak için 500 dolardan fazla harcamaya istekli olmadıklarını söyledi.

Geçen yıl boyunca, karşılıksız token  NFT  piyasası büyük bir patlama yaşadı. Aslında, NFT'lerin çevrilmesi, 2021 kripto boğa koşusu sırasında oldukça popüler hale geldi. Ayrıca, birçok kişi NFT çevirmeyi potansiyel bir ticaret stratejisi olarak gördü.

DEXterlab tarafından yürütülen son ankete göre, yanıt verenlerin yüzde 58'i NFT'leri çevirmenin henüz kendileri için karlı olmadığını söyledi. Öte yandan, katılımcıların yüzde 42'si satın alınan NFT'lerden kâr elde ettiğini söyledi. Ancak bu rakamlar birbirine yakın ve dolayısıyla NFT çevirmenin hiç kârlı olmadığını söyleyemeyiz.

Ayrıca, NFT piyasası bu yıl 2022'de büyük bir yavaşlamaya tanık oldu. 2022'deki kripto piyasası düzeltmesi de NFT hacimlerinin önemli ölçüde kuruduğunu gördü.

Değiştirilemez tokenler  NFT'ler , yalnızca statik görüntüler olmanın ötesine geçmiştir. Blockchain tabanlı NFT'ler, herhangi bir dijital sanat formatının sahipliğini temsil etmek için kullanılabilir. NFT'ler ayrıca şeffaflık ve özgünlük getiren blok zinciri tabanlı mülkiyet kayıtlarının korunmasına da yardımcı olur.

DEXterlab'ın anketinde insanlar için bazı ilginç sorular vardı. Ankette “Neden NFT Alıyorsunuz?” Sorusu vardı. Ankete katılanların şaşırtıcı bir yüzde 64'ü, NFT'leri satın almanın birincil nedeninin para kazanmak olduğunu söyledi. NFT'lerin yatırımcılara çok büyük getiriler sağladığı düşünüldüğünde bu çok açık.

Örneğin Mart 2022'nin başlarında Blocksmith Labs ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. O zamanlar NFT'nin taban fiyatı 5 SOL idi. Şimdi aynı NFT'ler büyük bir 130 SOL için işlem görüyor. Bu, yalnızca üç aylık bir süre içinde 26 kat bir getiridir.

NFT'leri Topluluk ve Esnekliğin Bir Parçası Olarak Kullanma

Para kazanmanın yanı sıra, yanıt verenlerin yaklaşık yüzde 15'i NFT'leri bir topluluğun parçası olmak ve esnek olmak için kullandıklarını söylüyor. Raporda, DEXterlab şunları kaydetti:

Güçlü bir topluluk, NFT projelerinin en önemli avantajlarından biridir, çünkü aktif, arkadaş canlısı insanlar ve iyi katılım, vızıltı oluşturarak ve yeni insanları çekerek projenin başarısının temelini oluşturabilir, bu da uzun vadeli getirebilecek bir şeye yatırım yaptığınız anlamına gelir.

Ayrıca, NFT'lere erişimi olan topluluk üyelerinin de çeşitli avantajları vardır. Bu, yeni koleksiyonlara erken erişim veya özel etkinliklere katılmak olabilir. Sadece yüzde 12'si NFT'leri dijital sanat koleksiyonlarına sahip olmak için aldıklarını söylerken, yüzde 8,5'i NFT'leri farklı oyun ve araçlara erişmek için aldıklarını söyledi.

Anketten bir başka ilginç nokta, NFT'lere sahip olmanın her zaman pahalı olması gerekmediğidir. Ankete katılanların %48'i, NFT satın almak için 50-500$ arasında herhangi bir yere harcamaya istekli olduklarını söyledi. Bununla birlikte, yanıt verenlerin yüzde 25'inin iyi bir çoğunluğu, NFT başına 2.000 dolardan fazla harcamada sorun olmadığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ