Bu yazımızda sizlere Ankr Network (ANKR) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Ankr Network (ANKR) Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla ANKR Token

Bu yazımızda sizlere Ankr Network (ANKR) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Ankr Network (ANKR) Nedir?

Ankr Network, kapsayıcı tabanlı bulut hizmetleri için tam yığın bir bulut altyapısı ve pazar yeri oluşturuyor.

Veri merkezi sahipleri, Ankr bulut platformu aracılığıyla boşta kalan hesaplama kaynaklarından para kazanabilirler.

Node operatörleri, uygun fiyatla blockchain nodelarını çalıştırmak için veri merkezlerinden boşta olan bulut kaynaklarını kullanabilir. Desteklenen node türlerinin listesi burada bulunabilir.

ANKR tokenı, Ankr Network içinde bir teşvik, ödeme ve stake etme varlığı olarak kullanılır.

Ankr Token Nedir?

Ankr, bulut bilişim kaynakları için bir yönetim platformu sağlayarak kaynak talep edenlerden, kaynak sağlayıcılardan, uygulama geliştiricilerinden, tüketicilerden ve daha fazlasından oluşan bir ekosistem oluşturur.

Ekibi, bulut bilişimin geleceğine inanmaktadır ve Amazon AWS gibi teknoloji devleri tarafından tekelleştirilmek yerine, Google Microsoft Azure ve Alibaba Cloud, herkes için uygun maliyetli olmalı.

Ankr, paylaşılan kaynakları kullanarak konteyner tabanlı bulut hizmetleri için bir pazar oluşturuyor. Ankr, geliştiricilere ve kurumsal müşterilere 100'den fazla tipte blockchain düğümü dağıtma yeteneği sağlayacak.

Ankr, node operatörlerinin çeşitli hizmetleri çalıştırmak için yüksek özellikli veri merkezlerinden boşta kalan bulut kaynaklarını kullanabildikleri pragmatik bir iş çözümü sağlamayı amaçlamaktadır. Veri merkezi sahipleri boşta kalan kaynaklarından Ankr bulut platformu üzerinden para kazanırken, blockchain nodelarını çalıştırırken, temel unsurlarından bazıları şunlardır:

Tek tıklamayla node dağıtımı.

Merkezi olmayan altyapı.

Bulutta yerel teknoloji ve Kubernetes kullanımıyla otomatik yönetim.

ANKR Tokenına Genel Bakış ve Kullanım Örnekleri

Ankr token, Ankr Cloud platformundaki ana ödeme yöntemidir. Node operatörleri, Ankr ERC-20 ve Ankr Native tokenleri için yerleşik cüzdanlar aracılığıyla Ankr tokenleri ile node barındırma ücretlerini ödeyebilir.

Ödemeler, cüzdandan orantılı olarak tokenleri serbest bırakan ve cüzdan tükenmek üzereyken kullanıcıyı uyaran Tendermint tabanlı bir akıllı sözleşme ile gerçekleştirilir. Ankr bulutunun kripto yerel kurumsal müşterileri, barındırma ücretlerini Ankr tokenları olarak da ödeyebilirler. Bu tür girişimlere örnek olarak kripto para birimi borsaları, stake etme platformları, yatırım fonları ve saklama sağlayıcıları verilebilir.

Ankr tokenları, BOINC gibi kar amacı gütmeyen bulut bilişim kuruluşlarına bağışlar için de kullanılabilir. Sonunda Ankr tokenleri, Ethereum veya Binance BEP ile uyumlu diğer ödemeler için kullanılabilir.

ANKR tokenının diğer kullanımları şunları içerir:

Veri merkezleri: Ankr, bulut platformlarının bir parçası olarak katılmak için tanınmış veri merkezleri ve küçük veri merkezlerini yetkilendirdi. Bunlara örnek olarak, yeni bilgi işlem işleri elde etmek için ANKR tokenlarını paylaşacak olan DigitalOcean ve Telefonica sayılabilir.

Bulut tüketicileri: Bulut tüketicileri, bulut bilişim hizmetlerini satın almak için ANKR tokenlarını kullanabilir.

Bağış: BOINC destekçileri, bilimsel araştırma projelerine bağış yapmak için ANKR tokenını kullanabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ