Anonymous adlı hacker grubu, Do Kwon'u adalete teslim etmek için çalışıyor.

Anonim Bitcoin Ransom Arayan Kodlu Bilgisayar Korsanları Anonymous, Do Kwon

Anonymous adlı hacker grubu, Do Kwon'u adalete teslim etmek için çalışıyor. Merkezi olmayan uluslararası hacktivist grup, Terra'nın kurucu ortağının mümkün olan en kısa sürede yargılanacağından emin olma sözü verdi. Do Kwon, Terra'nın (LUNA) kurucusudur ve son aylarda çöken projenin yüzü olmuştur.

Do Kwon'u Adalete Teslim Edecek İsimsiz Çalışmalar

Kripto para piyasası, bu yıl Mayıs ayındaki son Terra (LUNA) çöküşünden büyük ölçüde etkilendi. Kripto para birimleri çöktü ve Bitcoin daha da düştü (kısa bir süre için 18.000 doların altında işlem gördü). Bu, piyasada şirketlerin çalışanları işten çıkarmaya başladığı ve başka projelerin de hayata geçirildiği bir durum yarattı.

Anonymous, Pazar günü Kwon'un hatalarının bir listesini sundukları bir video yayınladı. Videoda bahsedilen şeylerden bazıları, Do Kwon'un hem LUNA hem de UST'den her ay 80 milyon dolar nakde çevirdiği gerçeğini içeriyor. Şaşırtıcı olan, bunun tüm projenin çökmesinden önce yapılmış olmasıdır.

Hacktivist Grup Do Kwon'u Uyardı

"Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı tersine çevirmek için yapılabilecek hiçbir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey sizden hesap sormak ve bir an önce adalete teslim edilmenizi sağlamak” dedi.

Do Kwon'un kripto para topluluğuna verdiği zararı "tersine çevirmek" için çalıştığını unutmayalım. Bunu yapmanın yollarından biri, LUNA'nın yeni bir sürümü üzerinde çalışmaktı. Ancak, topluluğun bazı üyeleri bu öneriye inandı ve sıfırdan yeniden başlama fikrini destekledi.

Anonymous'un Do Kwon hakkında söylediği bir diğer şey ise Do Kwon'un kripto para piyasasında çalışmaya başladığından beri hareketlerini analiz edecekleri oldu. Kendisi ve kripto para alanında son birkaç yıldır yaptığı şeyler hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlar. İddia ettikleri gibi, "keşfedilecek daha çok suç var" ve bu Do Kwon ile bağlantılı olabilir.

Anonymous'un bu uyarısına rağmen, fonlarına ve tüm ekosisteme olanlara olası bir çözüm konusunda umutlu olan büyük bir Terra topluluğu hala var. Bununla birlikte, Terra ekosistemini tekrar hayata döndürmek çok zor olabilir. Topluluğun büyük bir kısmı ikinci bir Terra projesine ve Do Kwon'un liderliğine bile güvenmeyebilir.

Terra'yı etkileyen durumdan sonra, Bitcoin ve diğer dijital para birimleri satışlarını hızlandırdı ve birkaç altcoin'in tüm zamanların en yüksek değerlerinden değerlerinin %90'ından fazlasını kaybettiğini gördük. Bazı kripto paralar da %99 düşüş kaydetti. Bu, Terra'nın erimesiyle hızlanan güçlü bir ayı piyasası olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki aylarda tüm kripto pazarının genişlemeye devam etmesi için biraz zaman gerekli olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ