Anonymous, Rusya Merkez Bankası'nı hackleyerek topladığı gizli bilgileri içeren 35 bin belgeyi önümüzdeki 48 saat içinde yayınlayacağını söyledi.

Anonymous, Rusya Merkez Bankası'nı hackleyerek topladığı gizli bilgileri içeren 35 bin belgeyi önümüzdeki 48 saat içinde yayınlayacağını söyledi. Anonymous, merkez bankasını hackleyerek ve binlerce hassas belgeyi yayınlamakla tehdit ederek Rusya Federasyonu'nu bir kez daha vurdu.

Ayrıca grup, Rusya'dan çekilmeyen küresel şirketleri uyarmaya devam ediyor, aksi takdirde bir sonraki saldırıya uğrayabilirler.

Anonymous Rusya Merkez Bankası'nı Sömürdü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Doğu komşusuna karşı “özel askeri operasyonunu” başlatalı tam bir ay oldu ve görünürde net bir son yok. NATO, AB ve diğer ülkeler, Rusya'nın eylemlerini kınamasına rağmen, savaşa doğrudan katılmayı reddetti.

Yine de saldırgana, liderlerine ve nihayetinde halkına karşı çoğu finansal olmak üzere çeşitli yaptırımlar uygulamaya başlamaya karar verdiler. Aralarında Apple, Nike, Ikea, Shell, Goldman Sachs, Visa, Mastercard, PayPal vb. devlerin de bulunduğu sayısız küresel şirket, Rusya merkezli müşterilere hizmet vermeyi durdurdu.

Yaklaşık yirmi yıllık hacker grubu Anonymous da Rusya'ya karşı mücadeleye katıldı. Başlangıçta 30'dan fazla Rus hedefini aştılar ve 1 milyar RUB'un üzerinde para topladılar. Daha sonra grup, bir tankı teslim eden herkese Rus askerlerine 52.000 dolar değerinde Bitcoin teklif etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ