Kasvetli ekonomiye rağmen, Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin'deki yükseliş görünümünden geri adım atmadığını söyledi.

Anthony Pompliano Bitcoin

Kasvetli ekonomiye rağmen, Morgan Creek Digital'in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin'deki yükseliş görünümünden geri adım atmadığını söyledi.

Catalina ile yapılan yeni bir röportajda, kripto yatırım firması yöneticisi, baskın kripto para biriminin, Bitcoin'i mevcut fiyatı yaklaşık 7,200 $ ila 100,000 $ arasında getirecek yeni bir uzun vadeli % 1,288’lik boğa koşusunun eşiğinde olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Pompliano, makroekonomik ortamın ve Mayıs ayında Bitcoin'in yeni arzını yarıya indirecek olan çok beklenen halving etkinliğinin büyük bir ralliye yol açacağını söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları tarafından yapılan büyük çaplı para baskısının, insanları kıt kalan ve doğal anti-enflasyonist özellikler sunan varlıklara yatırım yapmaya yönlendireceğine inanıyor.

“Bu yüzden 2021'in sonunda, Bitcoin ABD doları değerinde 100.000 dolara ulaşacak. Ve aslında, bunun nedeni makro ortamın yarıya inen yapı ile birleşimi…

Daha sonra büyük miktarda niceliksel genişleme elde edersiniz. Amerika Birleşik Devletleri'nde iki trilyon dolar teşvik olduğunu duyurduk. Japonya neredeyse bir trilyon dolarlık teşvik planını onayladı.

Para birimlerini devalüe ediyorlar ve bu gerçekleştiğinde insanlar altın, Bitcoin, gayrimenkul vb. Gibi enflasyon riskinden korunma varlıklarını arayacaklar. Ve böylece, herkes altın, Bitcoin, gayrimenkul ve diğerleri ile koşarken, Bitcoin bu arz şokuna sahip olacak. Gelen günlük arzın yüzde ellisi yok olacak…

Aynı düzeyde bir talep görmeye devam edeceğinizi düşünüyoruz, ya da büyük olasılıkla zaman içinde talepte bir artış göreceksiniz. Talepte bu artışı yakalarsanız, ancak gelen arzda bir düşüş elde ederseniz, arz-talep ekonomisi devreye girer ve fiyatta bir artış elde edersiniz. ”

Pompliano, Bitcoin'in yükselişinin yavaşça başlamasını beklediğini ve BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettirmesinin bir yıldan fazla süreceğini söyledi.

 “Yarıya indirmenin, vermenin veya almanın ilk 18 ayında, fiyatta çok önemli bir artış göreceğiz. Tahminimce, en az Aralık 2021 sonuna kadar 100.000 dolar göreceğiz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ