Popüler Bitcoin savunucusu ve eğitimcisi Andreas Antonopoulos, petrol fiyatlarındaki mevcut düşüşlerin bazı BTC madencilerine fayda sağlayacağına inanıyor.

Antonopolous, Düşük Petrol Fiyatlarının ABD Bitcoin Madencilerini Daha Rekabetçi Hale Getirebileceğini Söyledi

Popüler Bitcoin savunucusu ve eğitimcisi Andreas Antonopoulos, petrol fiyatlarındaki mevcut düşüşlerin bazı BTC madencilerine fayda sağlayacağına inanıyor.

YouTube kanalındaki bir videoda, Teksas'ta yeni açılan Bitmain tesisinde madencilerin en büyük yararlanıcılar olabileceğini belirtti.

COVID-19 salgını dünya ekonomileri üzerinde domino etkisi yarattı. Ülke çapında kilitlenmeler - daha az seyahat ve hareket anlamına geliyor. Bu durum aynı zamanda daha az petrol tüketimi olarak da ifade ediliyor. Bununla birlikte, aynı zamanda petrol üretimi yüksek seviyelerle devam etti.

Nihayetinde, azalan talep ve büyük üretim, WTI da dahil olmak üzere bazı vadeli işlemlerin bir noktada negatif ticaret yaptığı için daha önce görülmeyen fiyat düşüşlerine neden oldu.

WTI’nın fiyatı o tarihsel günlerden bu yana bir miktar toparlanmış olsa da, petrol fiyatları hala makro ölçekte düşmektedir.

Ucuz benzinin yanı sıra Antonopoulos, etkinin Bitcoin madenciliği tarafından geçmeyeceğini belirtti. Azalan petrol fiyatlarının dünya genelinde elektrik maliyetlerini düşüreceğini, ancak “dünya çapında eşit olarak yansımayacağını” savundu. Antonopoulos, Ekim 2019'da Çinli bilgisayar üreticisi Bitmain tarafından açılan Rockdale, Teksas'taki Bitcoin çiftliğinin en fazla yararı sağlayabileceğini açıkladı.

 “Amerika Birleşik Devletleri'nde, Teksas eyaletinde açılan en büyük yeni madencilik operasyonlarından biri. Bunun bir tesadüf olduğunu düşünemiyorum. Muhtemelen ABD'nin günde 12.000 varile sahip olmasıyla çok ilgisi vardı ve fracking nedeniyle dünyanın en büyük petrol üreticisi.

Bu nedenle, ucuz güç için gerçekten iyi fırsatlar olabilir. Bu, aniden ABD merkezli madencileri çok daha rekabetçi ve güçlü hale getirebilir. ”

Cambridge Üniversitesi'nden bir ekip tarafından kısa süre önce başlatılan Bitcoin Madencilik Haritasına göre, dünyanın en kalabalık ülkesi Bitcoin hash gücünün % 65'inden sorumlu.

Antonopoulos, Çinli madencilerin öncelikle kömür santrallerinden güç alan kuleler kullandığını belirtti. Bununla birlikte, gaz yakıtlı veya petrol yakıtlı elektrik santrallerinin düşük maliyetinin, kömür ve enerji santrallerini de fiyatlarını düşürmeye zorlayacağına inanıyor. Bu nedenle, düşen petrol fiyatları Çinli madencilere de fayda sağlayabilir.

 Çin bölgesi Sichuan'ın yakın zamanda Bitcoin madenciliğine yardımcı olmayı amaçlayan bir reform yayınladığını da belirtmek gerekir. Bölgedeki geniş su kaynaklarını ve hidroelektrik kaynaklarının elektrik fiyatlarını daha da düşürmek için sağladığı avantajları kullanmayı planladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ