Ralan Group'un direktörü William O'Dwyer, Bitcoin ve Maserati'nin sahibi olurken, yatırımcıları finansal çöküntüden kaçamaz durumdalar.

Apartmanlar Yerine Bitcoin: İflas Eden Şirketin Direktörü Müşterilerin Mevduatıyla BTC Almış

Ralan Group'un direktörü William O'Dwyer, Bitcoin ve Maserati'nin sahibi olurken, yatırımcıları finansal çöküntüden kaçamaz durumdalar.

Yatırımcılar Zor Durumda

Paralarını ödeyemeyen mülk geliştiricisi Ralan Group'a harcayan Çinli-Avustralya yatırımcılar şimdi maddi olarak mahvoldu. Mevduatlarını 21 yaşındaki şirkete borç olarak veren ve ev satın almak isteyen kişiler, paralarını bir daha göremeyecek.

Bu, şirketin tek yöneticisi Ralan Group'un kurucusu William O'Dwyer için geçerli değil. Financial Review’e göre, O’Dwyer yatırımcıların bir kısmını Bitcoin ve cömert tatillere harcadı. Ancak, “tek kişilik grup” şirketinden aldığı parayla BTC'yi ne kadar satın aldığı belli değil.

Kötü Mali Kayıtlar

Eylül ayında, Syndey Morning Herald, O'Dwyer'in mali kayıtlarını açıkladı ve karısının şirket tarafından ödenen Amex kartlarına 41.000 dolardan fazla harcadığını gösterdi. O'Dwyer tüm bu masraflar konusunda utangaç davranıyor, avukatı Ralan Grubunda çoğunluk hissedarı olduğunu açıkladı.

Yönetici Grant Thornton tarafından hazırlanan son raporda, Ralan Group'un şu anda bitmesi muhtemel olmayan beş proje ile 564 milyon dolarlık şaşırtıcı bir borcu olduğu belirtiliyor. Yatırımcılardan elde edilen mevduat, sorunlu mülk geliştiricisinin 2014 yılında iflas ettiği için diğer projeleri finanse etmek için kullandığı vurgulanıyor.

Ralan Grubunun yüksek çöküşü, Avustralya'nın apartman pazarları tarihindeki en büyük başarısızlıklardan biri oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ