Bu yazımızda sizlere ApeCoin (APE) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece APE Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

ApeCoin (APE) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla APE Token

Bu yazımızda sizlere ApeCoin (APE) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece APE Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

ApeCoin (APE) Coin Nedir?

ApeCoin (APE), APE ekosisteminin merkezi olmayan topluluk yapısını güçlendiren yerel tokenidir. APE ekosistemi, Ethereum blok zincirindeki en popüler NFT koleksiyonlarından ikisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) topluluğunu içerir.

APE, projenin yerel tokenidir. APE için mevcut kullanım durumları şunları içerir:

  • Yönetişim: APE İyileştirme Teklifi Süreci, ApeCoin DAO üyelerinin Ekosistem Fonu tahsisleri, yönetişim kuralları, projeler, ortaklıklar ve daha fazlasıyla ilgili kararlar almasına izin verecektir.
  • Erişim: APE, özel oyunlar, ürünler, etkinlikler ve hizmetler gibi ekosistemin başka türlü kullanılamayan belirli bölümlerine erişim sağlar.
  • Teşvik: APE, üçüncü taraf geliştiricilerin APE'yi hizmetlere, oyunlara ve diğer projelere dahil ederek ekosisteme katılmalarını sağlayan bir araçtır.

Proje, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

  • ApeCoin DAO: ApeCoin topluluğu, Ekosistem Fonunu destekleyen merkezi olmayan yönetişim çerçevesi olan ApeCoin DAO aracılığıyla kendini yönetir.
  • APE Vakfı: Vakıf, ApeCoin DAO'nun kararlarını yönetmekle görevlidir ve günlük yönetim, defter tutma ve proje yönetiminden sorumludur.
  • Kurul: Vakıf yöneticileri üzerinde gözetim sağlayan, APE Vakfı'nda özel bir konsey.

11 Mayıs 2023 itibariyle, APE'nin toplam ve maksimum token arzı 1.000.000.000'dir. Mevcut dolaşımdaki arz 368,593,750 APE’dir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ